Elazığ İl Müftüsü Selami Aydın ve beraberindekiler, bayramın ikinci gününde şehit mezarlarını ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından vekâleten kesilen kurban kesim alanını ziyaret etti.

Elazığ İl Müftülüğü tarafından bayram dolayısıyla İcadiye Şehitliği’nde Şehitler için program düzenlendi. Programa Elazığ İl Müftüsü Selami Aydın ve din görevlileri katıldı. Şehitler için okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından Müftü Aydın tarafından dua yapıldı.

Şehitlik makamının önemine değinen Elazığ İl Müftüsü Selami Aydın, Şehitlerin unutulmaması gerektiğini söyledi. Aydın, “Bu şehitlerimiz bizim için canlarını feda ettiler. Ezan dinmesin, bayrak inmesin diye canlarını feda ettiler. Şehitlerimiz Allah rızası için vatana kurban oldular. Bizde her bayram, her mübarek günde bizde onları ziyaret ediyoruz” dedi.

 

 

Müftü Selami Aydın ve beraberindekiler daha sonra Türkiye Diyanet Vakfı tarafından vekaleten kurban kesilen alanı ziyaret etti.

Türkiye Diyanet Vakfı Elazığ Temsilcisi Evren Atal vekaletleri bir bir yerine getirdiklerini ifade etti. İl Müftüsü Selami Aydın’da bağışta bulunan herkese teşekkür etti. Elazığ Müftüsü ve TDV Şube Başkanı Selami Aydın bu yıl Elazığ’da 350 hisse kurban bağışı aldıklarını açıkladı. Konu ile ilgili açıklamalarına devam eden Müftü Aydın;

 

 

“Allah’a hamd olsun bu yıl kurban bağışına şehrimizde yoğun bir ilgi oldu. Vatandaşlarımız gerek Elazığ Şubemize gelerek gerekse online olarak TDV’ye gönül rahatlığı ile vekaletlerini verdiler. Biz de üstümüze düşen görevlerini yerine getirip kurban kesimine ve ardından dağıtımına refakat ettik.  Kurban bağışında bulunan tüm vatandaşlarımıza gönülden teşekkür ediyorum. Kurban hisselerini teslim alarak muhtaç vatandaşlarımıza dağıtan il ve ilçelerimizdeki tüm görevli arkadaşlarımı da tebrik ediyorum. Bizler daima halkımızın hizmetinde olarak yardımcı olmak için çaba ve gayret içinde olacağız. Rabbim kurbanlarımızı kabul buyursun. Hayırsever milletimizi payidar kılsın” şeklinde konuştu.

İl Müftü Yardımcısı Özer Cömert, şube Müdürleri ve TDV yetkililerinin gözetiminde kesilen kurbanlar il merkezi ve ilçelerde olmak üzere daha önce belirlenen ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.