Deprem’in derinden etkilediği Malatya’ya Elazığlı vatandaşlar şahsi araçlarıyla yardım götürüyor.

Kahramanmaraş’ta geçtiğimiz gün meydana gelen depremler birçok ili derinden etkiledi. Depremin yaraladığı illerden birisi de Malatya oldu. Malatya'da çok sayıda ev yıkılırken ekipler, enkaz altında kalan vatandaşları arama kurtarma çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam ediyor. Depremzede vatandaşların ihtiyacını gidermek için yardım eli ezeli rakibi ebedi dostu Elazığ’dan geldi. Depremin ilk anından itibaren Elazığ’da oluşturulan arama kurtarma ekipleri Malatya’ya sevk edildi. Ekipler Malatya’da 12’den fazla vatandaşı enkaz altından kurtardı.

 

 

Ayrıca Elazığ Valiliği ve Elazığ Belediyesi başta olmak üzere bir çok kurum ve STK’da Malatya’ya yardım gönderdi. Elazığ Belediyesi ve Fırat Üniversitesi tarafından Malatya’da stant kurularak vatandaşlara sıcak yemek yardımında bulunuldu. Ayrıca Elazığ Belediyesi koordinasyonunda Fuar Alanı ve Kongre Merkezi, Doğukent Hayır Çarşısı olmak üzere iki toplanma noktasına teslim edilen giyecek, gıda ve ısıtıcı yardımları ile birlikte 14 araçlık malzeme de Malatya’ya ulaştırıldı.

 

 

ELAZIĞLILAR, MALATYA’YI YALNIZ BIRAKMADI

Elazığlı vatandaşlar da ellerinden geldiğince yardımlarını ulaştırmaya çalışıyor. Elazığ’dan Malatya istikametinde oldukça fazla 23 plakalı araç ve içlerinde ise yardım malzemeleri olduğu gözlemlendi. Vatandaşlar şahsi araçlarını yardım malzemeleriyle doldurarak Malatya’ya ulaştırmaya ve yaraları beraber sarmaya çalışıyor.