Elazığ Muhtarlar Derneği’nin her ay düzenli olarak gerçekleştirdiği toplantı bu ay Kızılay Mahallesi’nde yapıldı

Elazığ Muhtarlar Derneği tarafından her ay gerçekleştirilen toplantı Kızılay mahallesinde yapıldı.

Toplantıya, Kızılay Mahallesi Muhtarı Emrah Işık ve Elazığ Muhtarlar Derneği Başkanı Atlan, mahalle ve köy muhtarları katıldı.

Toplantıda, Kızılay Mahallesi ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

 

 

IŞIK: “BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI GÖREVE GELDİĞİ GÜNDEN BERİ MAHALLEMİZİ UNUTMADI”

Kızılay Mahallesi Muhtarı Emrah Işık, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na teşekkür etti. Işık, “Belediye Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğullarına çok teşekkür ederiz. Göreve geldiği günden beri mahallemizi unutmadı. Tabi ki her şeyi biranda yapıp bitirmek olmuyor ama bazı işlerimiz var ki acele yapılması gereken işler. Bunlardan en önemlisi evlerimizin depremde büyük bir zarar alıp yıkılmasıydı ki çok şükür can kaybımız yok bugün itibariyle de Belediye Başkanımız, milletvekillerimiz bu işin üstünde durup binaları yapmaya başladık ama bazı sorunlar var. o sorunlarında tekrar çözülüp gündeme alınmasını istiyoruz Belediye Başkanımızdan ve milletvekillerimizden özellikle valimiz Ömer Toraman’dan bu işin çözülmesi için mücadele vermesini istiyoruz” dedi.

 

 

IŞIK: “MAHALLEMİZDE BİR SOSYAL TESİS, KÜTÜPHANE, MUHTARLIK, MİLLET KIRAATHANESİNİN OLMASINI İSTİYORUZ”

Muhtar Işık, Kızılay mahallesi için sosyal tesis alanı yapılmasını isterken ve mahalledeki kanalın kapatılmasını talep etti. Işık, “Başkanımızdan ricamız hem mahallemize bir sosyal tesis, kütüphane, muhtarlık, millet kıraathanesi gibi şeylerin olmasının istiyoruz. Aynbı zamanda bütün mahallelerde bulunan dere taşkın yataklarının kapatıldığı gibi mahallemizdeki kanalında kapatılmasını ve güzel bir çevreye, yürüyüş yoluna ve vatandaşların rahat edebilecekleri huzurlu bir ortama ihtiyacı var. Bunların yapılmasına eğer ki yapıldığı andan itibaren de mahallemizin daha güzel bir çehreye katılacağına inanıyoruz. Mahallemiz en eski en ilk mahallesi son kalan mahallesi olmasını istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

ATLAN: “MAHALLE MUHTARLARI OLARAK BİZLER BİRER SORUMLULUK ALDIK”

Elazığ Muhtarlar Derneği Başkanı Ayhan Atlan, toplantıların devam edeceğini dile getirdi. Atlan, “Mahalle muhtarları olarak bizler birer sorumluluk aldık bu sorumluluğu yerine getirmek içinde biz gerekli mercilere gittiğimiz zaman kendi sorunumuzu, kendi şahsi sorunlarımızı dile getirmiyoruz biz bulunduğumuz mahallenin, köyün, beldenin sorununu dile getiriyoruz” dedi.