TÜBİTAK tarafından bu yıl 15’incisi düzenlenen ortaokul öğrencileri araştırma projeleri yarışmasında Türkiye üçüncüsü olan Doğukent Ortaokulu, Ödülünü Trabzon’da düzenlenen programda Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın elinden aldı.

TÜBİTAK ortaokul öğrencileri araştırma projeleri yarışmasında değerler eğitimi alanında Türkiye üçüncüsü olan Elazığ Doğukent Ortaokulu, Trabzon’daki ödül törenine katıldı.

Yarışmaya 15 bin 674 proje başvuru yapmıştı. Bölgesel aşamayı geçen 204 projenin sahibi 304 öğrenci final yarışmalarına katıldı. "Ben Başlattım Sen Tamamla, Değerlerimizi Unutma" projesi ile ödül almaya hak kazanan Elazığ Doğukent Ortaokulu öğrencileri, Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde gerçekleşen ödül töreninde ödüllerini Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal'dan aldı.

 

 

Ödül töreninde Elazığ Eski Valisi ve şimdiki Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu öğrencileri,  Elazığ’ın eğitim alanındaki başarısından mutluluk duyduğunu dile getirerek tebrik etti.