• Dolar
  6.8675
 • Euro
  7.7751
 • G. Altın
  398.77
 • T. Altın
  2703.5

Elazığ’daki depremin ardından yürütülen hasar tespit çalışmaları devam ediyor. Elazığ Valiliği bugüne kadar yapılan çalışmalar sonucunda hasarsız ve az hasarlı yapıların listesini yayımladı.

Elazığ’daki yıkıcı depremin ardından yapılan hasar tespit çalışmaları devam ederken valilik bugüne kadar yapılan tespitlerin listesini yayınladı. Elazığ Valiliği tarafından yayımlanan listede hasarsız ve az hasarlı raporu verilen binalar yer aldı.   Sıralı listede ekipler tarafından bugüne kadar yapılan inceleme sonucunda hasarsız ve az hasarlı raporu verilen binalar adresleriyle birlikte Elazığ Valiliği internet sitesi üzerinden kamuoyuyla paylaşıldı.

HASARSIZ BİNALAR

Deprem nedeniyle herhangi  bir hasar meydana gelmeyen binadır. ( Depremden önce oluşan binadaki hasarlar ve kusurlar değerlendirilmez.) Binanın kullanılmasında bir sakınca olmadığı değerlendirilir.

AZ HASARLI BİNALAR

Deprem nedeniyle binanın boyasında , sıvalarında ve duvarlarında oluşan ince çatlaklar ile duvarlardan düşen sıvaların olduğu binalardır.(Depremden önce oluşan binadaki hasarlar ve kusurlar değerlendirilmez.) Binanın kullanılmasında bir sakınca olmadığı değerlendirilir.

 LİSTEYE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ 

 

HABER: TOLGA SÖNMEZ