• Dolar
  6.0929
 • Euro
  6.8278
 • G. Altın
  251.40
 • T. Altın
  1691.7

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’a Türkiye’nin en iyi yatırımcı dostu şehri plaketi verildi.

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın, Elazığ’ın kalkınmasına yönelik gösterdiği yoğun çaba ulusal ve uluslararası alanda da dikkat çekiyor.

Elazığ’a atandığı günden itibaren şehrin gelişip kalkınması için girişimlerde bulunan Vali Çetin Oktay Kaldırım,  birçok yerli ve yabancı yatırımcıyı Elazığ’a davet ederek yatırım yapılmasına öncülük etmişti.

Vali Kaldırım son olarak İstanbul İbn-i Haldun Üniversitesi tarafından düzenlenen Badeer 1'inci İş Dünyası ve Yatırım Fırsatları Zirvesi’ne katılarak, yerli ve yabancı işadamlarıyla görüşmeler yaptı. Vali Kaldırım, temaslarında Elazığ’a yatırım çekmek amacıyla kentin potansiyelleri hakkında bilgiler verdi.

Vali Kaldırım’ın yoğun gayret ve çabaları Elazığ’da olduğu gibi ulusal ve uluslararası alanda da takdirle karşılanıyor.

Vali Kaldırım’a İstanbul’da düzenlenen Uluslararası Bader iş dünyası ve yatırım Fırsatları Zirvesi’nde yabancı yatırımcıları Elazığ’a çekme, yatırımcılara sağlanan yardım ve kolaylıklardan dolayı Türkiye’nin en iyi yatırımcı dostu şehri plaketi verildi.

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Elazığ’a büyük onur... İstanbul’da düzenlenen Uluslararası Yatırım zirvesinde yabancı yatırımcı çekme ve yatırımcılara göstermiş olduğumuz yardım ve kolaylıktan dolayı ödüllendirildik ve plaket aldık... Elazığımız Türkiye’nin en iyi yatırımcı dostu kenti...” ifadelerine yer verdi.