• Dolar
  5.889
 • Euro
  6.5329
 • G. Altın
  294.85
 • T. Altın
  1990.5

Elazığ’da kendisini peygamber olarak ilan ettiği iddia edilen kişiyle ilgili Elazığ Emniyet Müdürlüğü ve Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti.

Kendini peygamber olarak iddia eden kişi Elazığ’ın gündemine bomba gibi düştü. Elazığ'da faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşunun kurucusu ve yönetim kurulu başkanının Allah adına konuştuğu, 500'e yakın müridinin de bu şahsı peygamber ilan ettiği iddia edildi. Sahte peygamberin müridleri arasında bazı işadamlarının ve tanınmış isimlerin olduğu da öğrenildi. Dün Türkiye Vefa Der Genel Başkan Yardımcısı Savaş Karadağ, Allah adına konuşan sahte peygambere ve ona inananlara sert bir dille tepki gösterdi.

Elazığ Kamuoyunda büyük bir yankı uyandıran bu kişiyle ilgili Elazığ Emniyet Müdürlüğü ve Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti.

BU KİŞİ KİM?

Peygamber olarak iddia edilen kişinin Elazığ’da yaşayan Hasan D. olduğu öğrenildi. Sanayi Sitesi’nde kerestecilik yaptığı öğrenilen kişinin Hürriyet Caddesi’nde mescidinin de olduğu öğrenildi. Bu mescitte Cuma namazları kıldıkları ve müritleriyle bir araya gelerek sohbet yaptıkları belirtildi. Elazığ’da da Sübhan Eğitim ve Yardımlaşma ve Dayanışma adında dernek kurarak bu dernekte faaliyet gösterdikleri söylenildi. Ayrıca bu yapının Bingöl, Diyarbakır, Malatya ve İstanbul gibi illerde örgütlendikleri öğrenildi.

İFADESİ ALINDI!

Konuyla ilgili Elazığ Emniyet Müdürlüğü ve Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı Hasan D.'nin ifadesini aldı. 

ÇEVRESİNDEKİ İNSANLAR SON PEYGAMBER OLARAK GÖRÜYORMUŞ!

Peygamber olduğu iddia edilen Hasan D’nin ifadesinde kendisini peygamber olarak tanıtmadığını, etrafındaki kişilerin kendisini peygamber olarak gördüğünü ve çevreye de öyle tanıttıklarını söylediği öğrenildi.