Savunma Sanayii Başkanlığı görevinden ayrılan Elazığlı Prof. Dr. İsmail Demir'in yeni görevi belli oldu. Demir, Kardemir Yönetim Kurulu Başkanlığı’na atandı. Demir, Nisan 2014’ten bu yana Savunma Sanayii Başkanlığı görevini yürütüyordu.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı'ndan ayrılan Prof. Dr. İsmail Demir‘in yeni görevi belli oldu. Demir, Alparslan Bayraktar’ın yerine Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi Ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı.

KARDEMİR'DEN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili olarak Kardemir'den yapılan açıklamada, "Şirketimiz Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Dr. Alparslan Bayraktar Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Üyeliği görevlerinden ayrılmıştır. Bu suretle boşalan Yönetim Kurulu Üyeliği’ne, Yönetim Kurulu’nun 06.06.2023 tarih ve 90 no’lu kararı ile, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’nun 363’üncü maddesi ve Şirketimiz Ana Sözleşmesinin 11’inci maddesi uyarınca, yapılacak ilk genel kurulun onayına sunulmak üzere Sn. Prof. Dr. İsmail DEMİR atanmıştır." ifadelerine yer verildi.

Elazığlı Prof. Dr. İsmail Demir, Nisan 2014’ten bu yana başarılı çalışmaları neticesinde Savunma Sanayii başkanı olarak görevini yürütüyordu.