• Dolar
  6.866
 • Euro
  7.8302
 • G. Altın
  398.90
 • T. Altın
  2703.6

İMKON Yönetim Kurulu Üyesi ve ELMÜTDER Yönetim Kurulu Başkanı Av. Osman Avcıl, kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilgili açıklama yaptı.

Kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan ELMÜTDER Yönetim Kurulu Başkanı Av. Osman Avcıl, Elazığ’da gerçekleştirdiği çalışmaları anlattı. Elazığ’da değişimi ve dönüşümü sağlamayla ilgili Elazığ’da önemli işlere imza atacaklarını söyleyen Avcıl, 6 aylık süreçte kentsel dönüşümle ilgili planlama çalışmalarına başlayacaklarını açıkladı.

Avcıl'ın açıklaması şöyle:

“Hayal ettiklerimizi planlama anlamında bitirmemiz gerekiyor. Elâzığ’ımızı betondan kurtaracağız, yeşil alanı bol, sosyal tesisi bol bir il haline getireceğiz. “Yerel yönetimler vatandaş ile sağlıklı bir diyalog ve vatandaşların düşüncesini almakta yetersiz kalıyor. Tatmin olmayan vatandaşın da bu dönüşüme direnmesi de sonuç almamızı engelliyor.

Vatandaşlardan geri dönüşüm alıp planlama yapılmasının daha doğru olduğuna inandığını belirten ELMÜTDER Başkanı Osman Avcıl. Merkezi yönetim yerel yönetimlere daha fazla fon ayırmalı ve destek vermeli” ifadelerini kullandı.

Kentsel dönüşümün bölgenin sorunlarının çözülmesinde ekonomik, mekânsal ve toplumsal koşulları dikkate alan kapsamlı bir eylem planlama süreci olduğunu, inşaat sektörünün Türkiye ekonomisinde çok önemli bir yere sahip olduğunu sözlerine ekleyen Avcıl, “Kentsel dönüşüm ülkemizin en önemli konusu .Elazığ yapıların yüzde 80’inin çürük olduğunu  düşünürsek, bina yaşı ortalamasının da 25 yıl ve üzeri olduğu gerçeği ile kentsel dönüşüm, Elâzığ içinde en elzem konudur” 

HABER: TOLGA SÖNMEZ