• Dolar
  5.889
 • Euro
  6.5329
 • G. Altın
  294.85
 • T. Altın
  1990.5

Emniyet Genel Müdürlüğü görevine atanan hemşerimiz Mehmet Aktaş'ın, taşınacağı söylenen Zülfü Ağar Polis Meslek Yüksekokulu’nun yeni binasının yapımı için çalışmaların başlaması talimatını verdiği öğrenildi.

OKULUN KADERİNE TERK EDİLDİĞİ DİLE GETİRİLMİŞTİ

Uzun yıllardır Elazığ’da eğitim veren, İç İşleri ve Adalet Eski Bakanı ve İlimiz eski Milletvekili Mehmet Ağar’ın babasının, Elazığ AK Parti Milletvekili Zülfü Tolga Ağar’ın dedesinin adını yaşatan Zülfü Ağar Polis Meslek Yüksekokulu‘nun kaderine terk edildiği yönünde haberler yayımlanmıştı. Okulun deprem nedeniyle tehlikeli bir durumda olduğundan ötürü yapıda güçlendirme yapılacağı için öğrenci almadığı, ödenek olmadığı için binanın güçlendirmesinin yapılmadığı ve atıl bir durumda bekletildiği iddia edilmiş, hatta 30.07.2019 ve 09.08.2019 tarihleri arasında düzenlenen POMEM mülakatlarında Elazığ’ın devre dışı kalması ve Elazığ adaylarının Ankara, Kastamonu ve Samsun’a gönderilmesi kamuoyu tarafından büyük tepki çekmişti. Tüm bu yaşananlar okulun kapanacağına dair iddiaları doğrular nitelikteydi.

 

POLİS OKULU YENİ BİNASI YAPILMASI İÇİN HAREKETE GEÇTİ

Ancak, Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Emniyet Genel Müdürlüğü’ne atanan hemşehrimiz Mehmet Aktaş’ın göreve gelir gelmez girişimlerini başlatarak, Zülfü Ağar Polis Meslek Yüksekokulu’nun yeni binasının yapımı için harekete geçtiği öğrenildi.

 

AKTAŞ’IN, MEMLEKETİNDEKİ İLK ZİYARET YERİ POLİS OKULU OLMUŞTU

Bilindiği üzere Emniyet Genel Müdürü Hemşehrimiz Mehmet Aktaş, geçtiğimiz Kurban Bayramının ilk gününü memleketi Elazığ’da geçirmişti. Aktaş’ın  ilk ziyaret noktası ise; Zülfü Ağar Polis Meslek Eğitim Merkezi olmuştu. Aktaş’ın Polis Okulunu inceledikten sonra yenisinin yapılması için talimat verdiği öğrenildi.

 

HİÇBİR ŞEKİLDE BAŞKA BİR İLE TAŞINMAYACAK!

Edindiğimiz bilgilere göre; geçtiğimiz Kurban Bayramı’nın ilk gününü Elazığ’a ayıran Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Elazığ’da ilk olarak ziyaret edip ve incelemede bulunduğu Zülfü Ağar Polis Eğitim Merkezi ile ilgili Ankara’ya döner dönmez ilgilendi. Aktaş’ın Genel Müdürlükte ilgili birimlere talimat verdiği de öğrenilen diğer bilgiler arasında. Edindiğimiz bilgiler ışığında;  Aktaş’ın, yeni bir bina yapılması için çalışma yapılmasını istediği ve bunun üzerine bağlı birimlerin çalışmaya başlandığı yönünde… İlk aşamada Yeni Polis Meslek Eğitim Merkezi’nin yerinde yıkılıp yapılmasının değerlendirildiği ancak yapılacak olan çalışmalar sonrasında kesin kararın verileceği aldığımız duyumlar arasında yer aldı. Yine edindiğimiz bilgilere göre, Elazığ Zülfü Ağar Polis Eğitim Merkezi’nin hiç bir şekilde başka bir ile taşınmayacağı, ön çalışmanın tamamlanmasının ardından yeni yapılması düşünülen polis okulu ile ilgili resmi açıklamanın ise kısa bir süre içerisinde kamuoyu ile paylaşılacağı yönünde…

 

KAYNAK: FIRAT GAZETESİ