Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Elazığ'da ziyaretlerde bulundu. Aktaş, Hankendi Jandarma Karakolu kontrol noktasında trafik denetimi yapan güvenlik güçlerini ziyaret etti. Ardından memleketi merkeze bağlı Tadım köyüne geçerek hemşehrileriyle bir araya geldi.

Temaslarda bulunmak üzere kente gelen Aktaş, beraberinde Elazığ Valisi Erkaya Yırık ile Elazığ-Malatya kara yolunun Hankendi Jandarma Karakolu kontrol noktasında trafik denetimi yapan güvenlik güçlerini ziyaret etti.

 

 

 

Ardından memleketi merkeze bağlı Tadım köyüne geçen Aktaş, hemşehrileriyle bir araya geldi.

Ziyareti sırasında açıklama yapan Aktaş, Ben bu köyün çocuğuyum ilkokulu burada okudum daha sonra yine her ne kadar aile olarak şehir merkezine taşınmış olsak da hep köyümüze geldik gittik burada akrabalarımız var onları hep sorman gayreti içerisinde olduk. Daha sonraki yıllarda da ben hep fırsat buldukça köyümüze Tadım’a gelmeye gayret ettim dolayısıyla buradaki insanların bir çoğunu tanıyorum ben tekrardan her birinizin Bayramını yürekten tebrik ediyorum. Dedi.

 

 

Aktaş, konuşmasının devamında, geçen yıl 24 Ocak'ta meydana gelen deprem sonrası devletin yaşanan sıkıntıları gidermek için bütün imkanlarını seferber ettiğini söyledi.

Yıkılan evlerin yerine yeni konutlar yapıldığını anımsatan Aktaş, şu değerlendirmede bulundu:

"Allah devletimize zeval vermesin, Allah Sayın Cumhurbaşkanımızdan razı olsun. Tabii deprem olunca biz de buradaydık, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla önce sayın İçişleri Bakanımız, Sayın Sağlık Bakanımız, Sayın Çevre ve Şehircilik Bakanımız hemen aynı gece bölgeye, şehre geldiler ve daha sonra da ilgili diğer bakanlarımız hep bizimle birlikte oldu ve Elazığ'ı bu en zor anında en sıkıntılı anında yalnız bırakmadılar. Bütün kamu hizmetlerinin zamanında en hızlı şekilde şehrimize gelmesine vesile oldular, Allah onlardan razı olsun. Tabi bu kapsamda köyümüzde zarar gördü, köyümüzde en iyi şekilde Tadım ile ilgili yapılacaklarda yeri ve zamanı geldiğinde yapıldı. Bunun yanında tabi köyümüzün içme suyu ile ilgili bir takım sorunları vardı onlarda yine sayın Valimizin, İl Özel İdare’nin desteği ile  onlarda yine giderildi. Yine yollarda bildiğim kadarıyla geçen hafta büyük oranda yapıldı. Tabi köyün yine farklı alt yapı problemleri vardır onlarıda burada sayın Valimize aktarırız Ali Beyde burada o da notlarını alır diğer problemlerimizi de hallederiz diye umut ediyorum. Tabi köyümüzün sulama problemi de var. Benim bildiğim kadarıyla o konuda da yol alında kısa sürede çözülecek"

 

 

 

Elazığ Valisi Erkaya Yırık da vatandaşların Kurban Bayramı'nı tebrik ederek kent genelinde hizmetlerine devam edeceklerini dile getirdi. Vali Yırık; Tadım gerçekten coğrafyası ile ve burada bulunan örnek insanları ile güzel bir köyümüz diğer başka yönlerden de güzel olması için hep birlikte çalışıyoruz." dedi.

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş daha sonra Vali Yırık ile Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Fevzi Gürsu'nun ailesini ziyaret etti.