• Dolar
  5.3647
 • Euro
  6.0674
 • G. Altın
  213.74
 • T. Altın
  1448.4

Elazığ Erbakan Vakfı "Büyük Türkiye Platformu Kapsamında Vakit Geldi" konulu İl Divan toplantısı yapıldı.

Elazığ Erbakan Vakfı  "Büyük Türkiye Platformu Kapsamında Vakit Geldi" konulu İl Divan toplantısı yapıldı.

Toplantıya Vakfın Genel Sekreteri Genel Başkan Baş Danışmanı Bekin, Vakfın Bölge Sorumlusu Naci Şavata, İl Temsilcisi Mehmet Tan, Vakıf Yönetim Kurulu Üyeleri, Gençlik kolları, Kadın Kolları, İlçe başkanları  ve yönetimleri, Siyasi Hareket İl Yönetimi, Merkez İlçe Yönetimi, İlçe Yönetimi ve misafirler katıldılar.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan toplantıda İlk konuşmayı İl Temsilcisi Mehmet Tan yaptı. Vakıf olarak yaptıkları hizmetleri anlatan Tan, Vakfın kısa süre içerisinde siyasi platformda da söz alacağını belirterek, bu süreçte gençlere ve hanımlara çok büyük sorumluluklar düştüğünü anlattı.

Bölge Sorumlusu Naci Şavata ise konuşmasında Elazığ’ın yaptığı hizmetlerle her zaman takdir edildiğini, kısa sürede teşkilatını tamamlayan ender illerden biri olması dolayısıyla hem vakıf yetkililerine hem de Elazığlılara teşekkürlerini iletti. Elazığ’ın Milli görüşün kuruluşundan bugüne kadar her zaman en önde olduğunu da belirten Şavata, “Bu sebepledir ki Elazığ milli Görüşün Hünkar mahfilidir” dedi.

Toplantıda son konuşmayı ise Vakfın  Genel Başkan Baş Danışmanı Bekin yaptı. Konuşmasına;  Naci Şavata Bey  gibi Elazığın  Kısa sürede teşkilatını tamamlayan ender illerden biri olması dolayısıyla hem vakıf yetkililerine hem de Elazığlılara teşekkür ederek başlayan Bekin, Teşkilatlanmanın önemini, Milli Görüşün önemini, son gelişen olayları ve bugün dünden daha çok Milli Görüşe ihtiyaç olduğunu anlatarak devam etti.

Türkiye’nin içerden ve dışardan düşmanlarla mücadele ettiğini,  bu mücadelenin temelinde İsrail’in olduğunu belirten Bekin, “Bugün ABD başkanı Evangelist Hristiyan’dır. Evangelist Hristiyan demek, Siyonist Hıristiyan demektir. Evangelistler de  Siyonistler gibi Büyük İsrail için çalışmaktadırlar.  Büyük İsrail için bütün ülkeleri karıştırdılar şimdi ise  sıra Türkiye’dedir” dedi

Mardinli olduğu için Mardin’den örneklerle bugünü anlatan Bekin, “Bu çektiklerimizden ancak Milli Görüş ile kurtulabiliriz. Bu yüzden en kısa zamanda siyasi platformda yerimizi alacağız” dedi.