Ülkemizin sağlık alanındaki vizyon projelerinden olan ve 1 Ağustos 2018 tarihinde hizmete açılan Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi, Elazığ’a ve bölgeye katkı sunmaya devam ediyor.

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi 50 yataklı Tutuklu Hükümlü Adli Psikiyatri (THAP) ve 100 yataklı Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri  (YGAP) birimleri ile hizmet vermekte. Vatandaşlardan gelen talepleri dikkate alındığında, Elazığ’ın yarı açık psikiyatri servisine ihtiyacı olduğu tespit edildi.

 

 

 

 

 

Bu ihtiyaca binaen Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi tarafından psikiyatri servisi açılması için çalışmalar başlatıldı. Sunduğu hizmet itibarıyla özel donanımlar gerektiren “Yarı Açık Psikiyatri Servisi” 4 aylık yoğun emek ve çalışmaların ardından, tüm donanımları tamamlanarak 1 Haziran 2021 tarihinde hasta kabul etmeye başladı. Odalarında kişiye özel banyo ve tuvalet bulunan klinik, tek kişilik 12 odadan oluşuyor.

 

 

 

 

 

 

Ruhsal bozukluklar ile başvuran hastaların teşhis ve tedavilerinin yapılacağı klinik, Elazığ’a ve tüm bölge illerine hizmet verecek.