• Dolar
  5.3918
 • Euro
  6.1092
 • G. Altın
  214.62
 • T. Altın
  1451.5

Fırat EDAŞ, elektrik borcu olan abonelerine ödemelerinde sağladığı yapılandırma fırsatını 31 Ekim’e kadar uzattı. Müşterilerin mağdur olmaması için yapılandırmanın son kez uzatıldığı ifade edildi.

Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerinde 932 bin aboneye elektrik dağıtımı hizmeti sunan Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş, elektrik borcu olan abonelerine ödemelerinde sağladığı yapılandırma fırsatını 31 Ekim tarihine kadar uzattı. vatandaşlar Fırat EDAŞ’ın Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerindeki müşteri merkezlerine başvurmaları gerekiyor.

Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlar, müşteri merkezlerinde uzun kuyruklar oluşturdu. Kampanya kapsamında, mesken, tarımsal sulama ve ticarethane tarife grubuna dahil olan tüm abonelere geçmişten gelen borçlarını ödeme imkanı sunuluyor.

2017 ve öncesi yıllara ait icra ve dava aşamasında borcu olan tüm müşteriler bu fırsattan yararlanabilecek. Kampanyaya başvuranlar, elektrik borcunun anaparasını peşin ödemesi halinde gecikme faizinde yüzde 100’e varan indirimden faydalanabilecek. Tamamını peşin ödeyen müşteriler ise 12 aya varan taksitlendirme fırsatına sahip olacak. Kampanya 31 Ekim 2018 Çarşamba günü sona erecek.