• Dolar
  5.6913
 • Euro
  6.3238
 • G. Altın
  272.15
 • T. Altın
  1843.9

Firma Hukuk Müşaviri Kanal 23'e Açıkladı!..

Elazığ Belediyesi’ne ait olan ve Eski Sebze Hali olarak bilinen yer,  2009 yılında FORUM AVM yapılmak üzere satılmıştı.

Elazığlıların yıllardır merakla beklediği Forum AVM’nin inşaatına Ağustos 2015 tarihinde başlayarak hafriyat kaldırma çalışmaları yapılmıştı. Metrelerce yerin altına inilmiş ve hafriyat uzun süren bir çalışmanın ardından kaldırılmıştı. Ancak uzun bir süredir Alışveriş merkezinin yapılacağı alanda bir çalışma yapılmıyor.

 

 

Türkiye’de önemli Alışveriş Merkezleri arasında bulunan FORUM markasının Elazığ’a gelmesi, Elazığlılar tarafında heyecanla bekleniyordu. Fakat üzerinden 10 yıl geçmesine rağmen, yapılacak, yapılıyor, yapılmayacak,  iptal edildi ne olacak? diye sorular kamuoyunda çokça soruldu. Hatta yıllardır, Eski Sebze Hali yerini alan firmadan kimseye  ulaşılamıyordu.

Kanal 23 Televizyonu’nda Hafta içi Her akşam Saat: 23.00’de yayınlanan ve beğeniyle izlenen Zülfü Bal’ın hazırlayıp sunduğu “Gece Görüşü” programında, 10 yıldır Elazığ’da konuşulan Forum Alışveriş Merkezi yapılacak mı? Ne zaman yapılacak? İptal mi edildi? Soruları Televizyonumuzda cevaplarını buldu. 10 yıldır kördüğüm haline gelmiş ve yıllardır bu zamana kadar kimsenin ulaşamadığı arsa sahibi firmaya ulaşılarak firma hukuk müşaviri Av.Ali Kil ile programa telefon bağlantısı gerçekleştirildi. Kil, forum mağazasının yapılıp yapılmayacağı konusunda televizyonumuza önemli açıklamalarda bulundu.

 

 

Ahlatcı ve Atlas Grup hukuk Müşaviri Av. Ali Kil, televizyonumuza telefonla bağlanarak yapmış olduğu açıklamada:

“Bu projeden vazgeçilmiş değil, ancak burada bu projeye başlarken Elazığ’a dünya markaları ve milli markalar gelmiş  olacaktı. Bu firmalarla anlaşmalar Dolar ve Euro bazında yapılıyordu. Malumunuz üzerine ülkemizdeki ekonomik sürece  bağlı olarak  en fazla darbeler alan inşaat firmaları oldu.   

Elazığ’a o bina yapılır aslında bina yapılması maliyeti değil mesele. O inşaat yapılması, Forum Mağazasının yapılması önemli değil. Önemli olan onu yaptıktan sonra Dünya markalarını oraya getirebilmek. Bundan dolayı süreç uzadı. Dünya markaları önemli markalar Elazığ’a gelerek Elazığ’ı canlandıracaktır.

İlerleyen süreçte bu yapımın başlayacağına ve Elazığ’a muazzam bir alışveriş merkezi kazandıracağımıza bizler inanıyoruz. Dedi.