“Geleceğin Mühendisleri Tasarımlarını Yarıştırıyor” proje yarışması Elazığ İl Özel İdare Bilim Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

“Geleceğin Mühendisleri Tasarımlarını Yarıştırıyor” 3. proje yarışması Elazığ İl Özel İdare Bilim Merkezi’nde Birevim ve HEFİAD’ın katkılarıyla gerçekleştirilecek.

Bu yıl 3’üncüsü düzenlenen proje yarışmasına Elazığ Fırat Üniversitesi, Malatya İnönü ve Turgut Özal Üniversitesi, Bingöl Üniversitesi, Tunceli Munzur Üniversitesi, Diyarbakır Dicle Üniversitesi Mimarlık, Teknoloji ve Mühendislik Fakültesi'nde okuyan öğrenciler bitirme projeleri ya da kendilerine özgü projeleriyle başvurabilecekler.

Başvurular 2 Aralık 2021 - 9 Ocak 2022 tarihleri arasında http://www.elazigbilimmerkezi.org/ web sitesi üzerinden online olarak alınacak.

Yarışmada Fırat Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Yazılım Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Türkoğlu, Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Arif Gülten ve İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatih Talu jüri üyesi olarak görev yapacaklar.

Kazanan proje sahiplerine ödüller; 1’inciye 5 bin, 2’inciye 4 bin 500, 3’üncüye 4 bin TL ve 3 adet mansiyon 2 bin TL olacak şekilde, 13 Ocak 2022 tarihinde verilecek.