Genç Kızılay Elâzığ, Türkiye’de 12 gençlik teşkilatına verilen projelerden birini Elâzığ’da “Hilalin Gölgesinde Spor” projesiyle hayata geçiriyor.

Genç Kızılay Elâzığ Türkiye’de 12 gençlik teşkilatına verilen projelerden birini, “Hilalin Gölgesinde Spor” projesiyle hayata geçiriyor.

Genç Kızılay Elazığ Başkanı Fatih Bozkurt, Projenin amacının depremzede çocukların sporla birlikte sosyal aktivitelerinin desteklemek olduğunu söyledi. Bozkurt, Hilal’in Gölgesinde Spor projesi Depremzede çocuklarımızın sporla buluşup psiko-sosyal aktivitelerini tamamlamaya yönelik bir proje, projemizin içerisinde yüzme basketbol, futbol ve atletizm branşları yer alıyor. Dedi.

 

 

 

Genç Kızılay Proje ve Fon Birimi Başkanı Utku İlhan, Genç Kızılay’ın spora bakış açısıyla ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Başkan Genç açıklamasının devamında; Genç Kızılay olarak faaliyet alanlarımızdan biriside kendi akranlarımıza, kendi çocuklarımız kardeşlerimize bazı erdemlerin katılmasını ve mevcut erdemlerin ise daim edilmesini sağlamak bu noktada sporun ilkelerinin bize bu uğurda çok fazla yardımcı olacağının da farkındayız. Bu maksatla geleneksel Türk sporlarından amatör Türk sporlarına kadar bir çok dalda spora çalışmalarımızda yer vermek ve bu alanda projeler geliştirmeye gayret ediyoruz. Bugünde başlayacağımız proje bunların örneklerinden bir tanesi aynı zamanda bunu da mutluluğunu yaşıyoruz.” İfadelerini kullandı.

 

 

Gençlik Merkezi Müdürü Serkan Sis, projeyle birlikte, milli sporcular yetiştirmeyi hedeflediklerin kaydederek; “Burada yetişecek sporcular inşallah önümüzdeki dönemde  ilimizin ülkemizin sporuna katkı sağlayacak. İnşallah bu proje ile burada A Milli Takım seviyesine geçecek sporcuları yetiştireceğiz." ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

Türk Kızılay’ı Elazığ Şube Başkanı Rahman Kızılkaya, hazırladıkları projeyle depremde psikolojik olarak zarar gören çocukların, sporla birlikte sosyal aktivitelerine destek sağlamak istediklerini söyledi. Başkan Kızılkaya; Bu proje ile depremden zarar görmüş psikolojik olarak etkilenmiş çocuklarımızın sporsal etkinliklerle hem sosyal anlamda hem psikolojik anlamda geçirmiş olduğu travmaları üzerlerinden atarak daha sonrasında başarı göstererek lisanslı sporcu olmaları için gençlik merkezimizde beraber ortak çalışarak inşallah yetişmelerine vesile olacak.” Dedi.

 

 

 

 

Elazığlı milli sporcu Aliye Demirbağ’da spora gönül veren çocukların kendilerine inanmaları gerektiğine değindi. Sporu 14 yıldır yaptığını ifade eden Demirbağ; “İlk başından beri her şey bizim için bir hayaldi şuan bulunduğumuz konumu hep hayal ediyordum hep. Derecelerimi, başarılarımı şuan çoğu başarımda Türkiye’de de bir ilki yaşayarak burada bulunuyorum. Önce siz kendinize inanmalısınız” dedi.