Elazığ Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan filografi ve el sanatları kurslarında tamamlanan çalışmalar görücüye çıktı.

Elazığ Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan kurslarda eğitim alan kursiyerler tarafından yapılan bir birinden değerli ürünler özel bir AVM’de sergilenmeye başladı.

Düzenlenen serginin açılışına Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit, Elazığ İl Müftüsü Selami Aydın, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kenan Tabar ve davetliler katıldı.

Davetliler il müftüsü Selami Aydın’ın duasının ardından el emeği göz nuru eserleri inceleyerek kursiyerlere başarılar diledi.

 

 

YİĞİT: “40 BİNE YAKIN HALK EĞİTİM MERKEZLERİMİZDE KURSİYERLERİMİZE HİZMET VERDİK”

Elazığ Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit, verilen eğitimler hakkında bilgi vererek bu tarz çalışmaların devam edeceğini söyledi. Yiğit, “İl genelinde bugüne kadar eğitim öğretim sürecinde il merkezinde 33 bin çevre ilçelerle birlikte 40 bine yakın Halk Eğitim Merkezlerimizde kursiyerlerimize hizmet verdik. İnşallah yılsonuna kadar da bu rakamı 60 bine taşımak iradesi ve niyetindeyiz. Bu yaklaşık Elazığ nüfusunun %12’sine tekabül ediyor. Önümüzdeki yılda da inşallah bu sayıyı daha da arttırarak hizmetlerimizi sürdüreceğiz. Gerçekten insanların neler yapabileceğini, ev hanımından tutun eğitimli veya farklı alanlarda da iş imkanı bulmuş çalışan diğer kursiyerlerimizin de daha farklı hem yeni iş kapısı olarak veyahut da sosyal etkinlik olarak yapmış oldukları ürünleri nerelere getirdiklerine çok iyi bir şekilde şahit olacağız” dedi.

 

 

TABAR: “SERGİ AÇMA ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK”

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kenan Tabar’da sergi açmaya devam edeceklerini belirti. Tabar, “2021-2022 eğitim öğretim yılında bin 650 civarında kurs açtık bugüne kadar. Kurslarımız 33 bin vatandaşımıza hizmet verdik bunu yılsonuna kadar 60 Bin ’in üzerine çıkarma niyetindeyiz. Vatandaşlarımızın %12’sinden fazlasına kurs verme amacımız var bu yolda da ilerliyoruz. Bugün de bu kurslarımızdan el sanatları ve filografi kursunu açtık vatandaşlarımızın beğenisine sunduk. Bu sergilerimiz devam edecek Haziran ayının ilk haftasında da “hayat boyu öğrenme” şenliği düzenleyeceğiz tüm vatandaşlarımızı o şenliğe de bekliyoruz” dedi.