• Dolar
  6.0628
 • Euro
  6.7659
 • G. Altın
  248.76
 • T. Altın
  1679.0

Türk Sağlık-Sen Elazığ Şube Başkanı Reşit Kılıç, Elazığ Şehir Hastanesi’nde görev yapan Hekimlerin sorunlarını gündeme getirdi.

Türk Sağlık-Sen Elazığ Şube Başkanı Reşit Kılıç, Elazığ Şehir Hastanesi’nde görev yapan Hekimlerin sorunlarını gündeme getirdi.

Elazığ Şehir Hastanesi önünde hekimlerin de katılımıyla basın açıklaması yapan sendika başkanı Reşit Kılıç, karşı karşıya bulundukları adil olmayan ücret politikası nedeniyle hekimlerin moral ve motivasyonunu kaybettiğini söyledi.

B udurumun hekimlerin hizmet verme şevkini olumsuz etkilediğini belirten Kılıç, “Uzman hekimler olarak bu yapı içerisinde Elazığlı hemşerilerimize kaliteli hizmet sunmanın aslı görevimiz olduğunu bilincindeyiz. Şimdiye kadar Elazığlıların dertlerine derman bulmaya çalışmak tek amacımızdır. Ancak karşı karşıya bulunduğumuz adil olmayan ücret politikası nedeniyle tüm moral ve motivasyonumuzu kaybetmiş bulunmaktayız. Hizmet verme şevkimizi negatif  yönde etkileyen bu tablo ister istemez hastalarımıza da olumsuz yansımaktadır. Sözleşmeli olan hekim arkadaşlarımız normal kadroda olan hekimlerken iki kat fazla maaş almaktadır. Bu ücret dengesizliği ve adaletsizlik biz uzman  hekimleri rencide etmekte ,çalışma şevkimizi ve iş barışını olumsuz etkilemektedir.  Bu adalet ve hakkaniyetten uzak uygulamanın bir an önce düzeltilmesi elzemdir. Anayasanın eşit işe eşit ücret ilkesine de aykırı bir uygulamadır. Talebimiz uygulamanın var olduğu diğer illerdeki gibi tüm uzman hekimlerimizin sözleşmeli kadroya alınmasıdır. Hiçbir fedakarlıktan kaçmadan insanlarımıza kaliteli sağlık hizmeti sunmaya devam edeceğimizden kuşkunuz olmasın. Gelişmenin illerimizde uzman hekimlere verilen bu kadroların Elazığ Fethi Sekin Şehir hastanesine de tahsisi edilmesini bekliyoruz. Komşu illerimiz Diyarbakır, Tunceli, Bingöl, Adıyaman ve Yozgat şehir hastanelerine bu kadrolar  verilmiş iken Elazığ Şehir Hastanesi bundan neden mahrum bırakılmıştır. Tüm yetkilerden fiziki olarak süper bir kompleks olan şehir hastanemizin hizmet kalitesinin artması ve uzman hekim arkadaşlarımızın başka arayışlara mecbur bırakılması, Elazığlı hemşerilerim izinde mağdur olmamaları için bu problemin bir an evvel çözülmesini talep ediyoruz. Bir ülkenin geleceği sağlıklı nesillerle yükselir ve garanti altına alınır. Bu da huzurlu çalışma ortamı ve adil ücret dağılımı ile olur” dedi.