Fırat Üniversitesi Kadınlar Kolu tarafından maddi durumu iyi olmayan öğrencilere destek olmak amacıyla hayır kermesi düzenlendi. İl Protokolünün eşlerinin de katıldığı kermeste elde edilecek gelir, maddi durumu iyi olmayan öğrencilere destek için hazırlanacak.

Rektörlük kampüsünde düzenlenen hayır kermesinin açılışına Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bilal Üstündağ, Prof. Dr. Soner Özgen, Genel Sekreter Prof. Dr. Sinan Akpınar, Fırat Üniversitesi Kadınlar Kolu Başkanı Hülya Göktaş, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın eşi Arzu Şerifoğulları, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit’in eşi Fatma Karişit, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Ali Yıldız’ın eşi Gülçin Yıldız, İl Müftüsü Selami Aydın’ın eşi Hatice Aydın, Fırat Üniversitesi yöneticileri, akademisyenler, kadınlar kolu üyeleri ve öğrenciler katıldı.

 

 

 

 

 

 

 

Yoğun katılımın yaşandığı hayır kermesiyle ilgili açıklama yapan Fırat Üniversitesi Kadınlar Kolu Başkanı Hülya Göktaş, “Kadın Kolları olarak; Üniversitemizde maddi durumu iyi olmayan öğrencilerimize destek olabilmek için bir kermes düzenlemek istedik. Buradan elde edeceğimiz gelirle; Üniversitemizdeki maddi durumu iyi olmayan öğrencilerimize yardımcı olacağız. Üniversitemizde okuyan, özellikle il dışından gelen öğrencilerimizin aileleri hiç merak etmesinler; evlatları emin ellerde. Onlara belki anneleri gibi olamasak da anne şefkati göstermek için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Bizim dinimizde, kültürümüzde yardımlaşmak çok önemli. Bugün de hem öğrencilerimiz hem de akademik ve idari personellerimiz için çok güzel yiyecekler hazırladık. Bugün bizleri yalnız bırakmayan; Elazığ Belediye Başkanımızın eşi Arzu Şerifoğulları hanıma, Cumhuriyet Başsavcımızın eşi Fatma Karişit hanıma, İl Jandarma Alay Komutanımızın eşi Gülçin Yıldız hanıma, İl Müftümüzün eşi Hatice Aydın hanıma ve emeği geçen personellerimizin eşleri, Fırat Üniversitesi Kadın Kolları üyelerine sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

Kermes 14 Ekim Perşembe günü de rektörlük kampüsünde açık olacak.