Elâzığ’da kurulan Huzur Sağlık Sen, Genel Merkez hizmet binasını Ankara’ya taşıdı. Genel Başkan Murat Böçkün; “genel merkezimizin başkente taşınmasıyla birlikte, sendikamız Türkiye sendikası olmuştur.” dedi.

Sağlık Ve Sosyal Hizmet Camiasına hizmet etmek için kurulan Huzur Sağlık Sen’in Genel Başkanı Murat Böçkün, Kanal 23 Televizyonu’nu ziyaret etti. Başkan Böçkün’e, Huzur Sağlık Sen Elazığ İl Başkanı Fetullah Ateş ve Huzur Sağlık Sen Avukatı Mehmet Dor da eşlik etti.

 

 

Huzur Sağlık Sen Genel Başkanı Murat Böçkün, genel merkez hizmet binasının talepler üzerine Ankara’ya taşındığını açıklayarak: “huzur Sağlık Sen’in bugün 1500 civarında üyesi var. Sahadan gelen talepler doğrultusunda artık genel merkezi Ankara’ya taşıma ihtiyacı doğdu. Bugün Ankara’daki genel merkez tutuldu faaliyetlerine başlamak üzere hazırlandı. Genel Merkezin Ankara’ya taşımasıyla beraber Huzur Sen artık bir Türkiye sendikası olmuş ve kendisini kanıtlamıştır bu konuda.” Dedi.

 

 

Elazığ’daki sendikal faaliyetler hakkında da bilgi veren Genel Başkan Böçkün: “Biz Elazığ’da kurulduk. Genel Merkez Yönetim Kurulu’nun 6’sı burada 1’i Malatya’da. Şunu fark ettik 1’i bile Malatya’da olunca biraz daha koordinasyon eksikliği var. Biz buradaki arkadaşlarımızla çalışmaya devam edeceğiz. İlk etapta Ankara’ya gelme imkanı olabilecek arkadaşlarımızı bizlerde destekleyip oraya taşıyacağız. Elazığ sendikanın kuruluş yeri bu bir gerçek. Biz buna vefa borçluyuz.” Dedi.