• Dolar
  6.7403
 • Euro
  7.5619
 • G. Altın
  368.07
 • T. Altın
  2526.3

 

Elazığ’ın en önemli tarımsal ürünlerinden olan şekerpancarının hasat döneminin yaklaşmasıyla Elazığ İl Tarım ve Orman Müdürü Turan Karahan, Şeker Fabrikası Müdürü Mümtaz Çelik, Pankobirlik Başkanı Yunus Kaya ve Şube Müdürleri ile birlikte Yurtbaşı bölgesindeki şeker pancarı tarlalarını incelemelerde bulundu.

 

 

İl Müdürü Karahan incelemeleri sırasında yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı;

“Elâzığ’ın önemli bir tarımsal üretimi olan şeker pancarı üreticisini ziyaret etmek, tarladaki durumunu incelemek ve bununla ilgili yol haritasını belirlemek üzere şeker fabrikası müdürü, pancar kooperatifi başkanı ve paydaşlarımızla birlikte arazideyiz.

İlimiz ve bölgemiz için önemli bir ekonomik değer olan şeker pancarından en üst seviyesinde yararlanmak için bu yıl teknik personel ile sürekli sahada olacağız. Önceleri şeker kurulunca yönetilen bu sistemin Tarım ve Orman Bakanlığına devriyle birlikte şeker pancarı kooperatifimizle olan ilişkilerimiz ve çalışma olanaklarımızı daha da geliştirmek için yoğun bir gayret sarf ediyoruz. Amacımız yoğun bir iş gücü gerektiren şeker pancarı üretiminden, üreticimizin vazgeçmemesi

Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı şeker pancarı fiyatları, üreticiler tarafından memnuniyetle karşılandı. Bu da bize şunu gösteriyor ki; önümüzde ki süreçte ovalarımızın suyla buluşması ile birlikte başta şeker pancarı üretimi olmak üzere diğer ürün desenlerinde de artış olacaktır.”

Haber: Neriman Akbaş