Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, şehrin doğusuna yepyeni bir görünüm kazandıran Kanal Boyu Çevre Düzenleme ve Park Yapım İşi çalışmalarını yerinde inceledi.

Bu kapsamda Ulukent Mahallesi’nden başlayıp Salıbaba Mahallesi’ne kadar devam eden ve Ulukent, Doğukent, Sanayi, Salıbaba ve Kırklar Mahalleleri olmak üzere beş mahalleyi kapsayan projeye ilişkin ilgililerden bilgi alan Başkan Şerifoğulları çalışmaların büyük oranda bittiğini belirtti.

Vatandaşların aileleri ve çocuklarıyla birlikte kaliteli zaman geçirebilecekleri yeni yeşil alanı gezen Başkan Şerifoğulları, alanda bulunan vatandaşlarla da sohbet etti. Başkan Şerifoğulları’na yakın ilgi gösteren mahalle sakinleri, Belediye çalışmaları sayesinde mahallelerinin değer kazandığını belirterek Başkan Şerifoğulları’na ayrıca teşekkür etti.

 

 

 

 

“ASFALT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR”

Büyük oranda biten projede sadece asfalt çalışmalarının devam ettiğini belirten Başkan Şerifoğulları, asfalt çalışmalarının da mevsim koşullarıyla paralel ilerlediğini ifade etti. Şerifoğulları, “Toplamda 67.136 metrekarelik bir alanda gerçekleştirdiğimiz Kanal Boyu Çevre Düzenleme ve Park Yapım İşi çalışmalarımız hızla ilerliyor. Kısa süre önce yeşillendirme ve ağaç dikim çalışmalarımızı da tamamladığımız yeni yaşam alanımızda çift şeritli yol yapım çalışmalarımız devam ediyor. Bugüne kadar toplamda 1200 metre asfalt serimi yaptık. Asfalt çalışmalarımızı mevsim koşullarının elverişliliğine göre belirlediğimiz için geri kalan etapları da inşallah önümüzdeki günler içerisinde tamamlayacağız. Yol çalışmalarını ve dekoratif aydınlatma çalışmalarımızı da gerçekleştirdikten sonra inşallah bu yılın sonunda söz verdiğimiz gibi Kanal Boyu Çevre Düzenleme ve Park Yapım İşi projemizi bitirmiş olacağız. Hemşehrilerimize şimdiden hayırlı olsun.” İfadelerini kullandı.