• Dolar
  6.0899
 • Euro
  6.8259
 • G. Altın
  251.15
 • T. Altın
  1691.7

31 Mart 2019’da gerçekleştirilecek olan yerel seçimler öncesinde MHP ve AK Parti’nin adaylarının belirlemesinin ardından, İyi Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin aday belirlemede nasıl bir yol izleyecekleri kamuoyunda merak konusu olmuştu.

31 Mart 2019’da gerçekleştirilecek olan yerel seçimler öncesinde MHP ve AK  Parti’nin adaylarının belirlemesinin ardından, İyi Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi ve Saadet Partisi’nin aday belirlemede nasıl bir yol izleyecekleri kamuoyunda merak konusu olmuştu.

Gece geç saatlere kadar süren görüşmelerin ardından İYİ-CHP'nin üzerinde durduğu ve teklif götürdüğü iki isimden biri olarak ön plana çıkan Ali Şekerdağ oldu.

Koalisyon oluşumunun Elazığ temsilcileri uzun süren görüşmeler yaparak belirlenecek aday ile ilgili raporlarını partilerinin genel merkezlerine iletmişlerdi.

Koalisyon adayının isminin belirlenmesinden önce iyi parti genel merkezinden bir heyetin Elazığ’a gelerek şehirde bir araştırma yaptığı, vatandaşlarla görüşerek, ismi geçen Ali Şekerdağ ve Faruk Septioğlu ile ilgili hazırladıkları raporu parti genel merkezine götürdükleri haber merkezimize gelen bilgiler arasındaydı.

İYİ Parti ve CHP’nin genel merkez yöneticileri yaptıkları görüşmede Elazığ adayının Ali Şekerdağ olmasına karar verdiler.

Ali Şekerdağ TBMM’ de bugün gerçekleşecek iyi parti grup toplantısında kamuoyuna ve partililere tanıtılacak ve koalisyonun Elazığ adayı olduğu İYİ Parti genel başkanı Meral Akşener tarafından ilan edilecek.

Ali Şekerdağ kimdir?

Şekerdağ 1961 yılında Elazığ’ın Palu ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Elazığ’da tamamladı. Yüksek öğrenimini yurtdışında sürdürmek üzere ülke dışına çıktı, fakat, ailevi nedenlerden dolayı Elazığ’a geri dönmek zorunda kaldı. 1981 yılında aktif ticarete başladı. hayvancılık, sanayi (un imalatı), mobilya bölge bayilikleri ve inşaat sektörlerinde iştigal etti.

1991 yılında kendi grubundan Elazığ TSO meclis üyeliğine seçildi. 6 dönem Elazığ TSO yönetim kurulu üyeliği ve başkan vekilliği görevlerinde bulundu. bu dönemde çeşitli kooperatif ve şirketlerde yönetim kurulu başkanlığı yaptı.

2009 yılında Elazığ TSO yönetim kurulu başkan adayı olarak girdiği seçimlerde Elazığ TSO yönetim kurulu başkanlığına seçildi. 2010 yılında TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Üyeliği, TSE üst kurul üyeliği, DEİK ve İKV üyeliğine seçildi. Bu görevleri halen devam etmektedir.

Şekerdağ, evli ve dört çocuk babasıdır.