• Dolar
  6.0899
 • Euro
  6.8244
 • G. Altın
  251.49
 • T. Altın
  1691.7

31 Mart 2019’ da gerçekleştirilecek olan yerel seçimler öncesinde Mhp ve Ak Parti’ nin adaylarının belirlemesinin ardından, İyi Parti, Cumhuriyet Halk Partisi ve Saadet Partisi’ nin aday belirlemede nasıl bir yol izleyecekleri kamuoyunda merak konusu oldu.

31 Mart 2019’ da gerçekleştirilecek olan yerel seçimler öncesinde Mhp ve Ak  Parti’ nin adaylarının belirlemesinin ardından, İyi Parti, Cumhuriyet Halk Partisi ve Saadet Partisi’ nin aday belirlemede nasıl bir yol izleyecekleri kamuoyunda merak konusu oldu.

Gece geç saatlere kadar süren toplantının ardından İyi-Chp-Sp’ nin üzerinde durduğu ve teklif götürdüğü iki isim ön plana çıkıyor.

Bu isimlerden biri bir dönem Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı yapan Ali Şekerdağ, diğer bir isim ise 22. Dönem Ak Parti Elazığ Milletvekilliği görevi yapmış olan Faruk Septioğlu.

Koalisyon oluşumunun Elazığ temsilcileri gece geç saatlere kadar bir otelin toplantı salonunda bir araya gelerek görüşmelerini sürdürdüler.

Önümüzdeki günlerde netleşecek koalisyon adayının isminin belirlenmesinden önce İyi Parti Genel Merkezinden bir heyetin Elazığ’ a gelerek şehirde bir araştırma yaptığı, vatandaşlarla görüşerek, ismi geçen Ali Şekerdağ ve Faruk Septioğlu ile ilgili hazırladıkları raporu parti genel merkezine götürdükleri haber merkezimize gelen bilgiler arasında.

Koalisyon Partilerinden edindiğimiz bilgiye göre, önce İyi Parti’ ye aday adaylığı müracaatı alınacak ve sonrasında üç siyasi partinin genel merkez yöneticileri ile yapılacak görüşme ve ismi geçen aday adayları ile ilgili yapılan araştırma sonuçları da göz önünde bulundurularak, koalisyonun Elazığ Belediye Başkan Adayı belirlenecek.

Koalisyon partilerinin adaylığı için ismi geçen Şekerdağ ve Septioğlu’ nun önümüzdeki günlerde aday adaylık müracaatlarını İyi Parti’ ye yapmaları bekleniyor.