Covid 19 salgınından etkilenen mikro ve küçük ölçekli işletmelerin faaliyetlerini sürdürmeleri, istihdam seviyelerini muhafaza etmeleri ve yeni istihdam oluşturmaları amacıyla hızlı destek programı başladı.

KOSGEB arge projelerine ek olarak çağrı esaslı arge projeleri almaya başladı. 2021 yılında 1. Ve 2. Çağrısına çıkılan mikro küçük işletmelere yönelik kredi programı desteğinin proje şartlarında iyileştirmeler yapıldı. 

Destek Programı kapsamında 2019 yılı ve öncesinde kurulan ve pandemiden etkilenen firmalar esas alındı. Proje ile Mikro ve küçük ölçekli işletmelerin faaliyetlerini sürdürmeleri, istihdam seviyelerini muhafaza etmeleri ve yeni istihdam oluşturmalarını sağlamak amaçlandı.  Bu kapsamda Yeni başlayan çalışmanın tanıtımı için bir program düzenlendi. teklif çağrıları hakkında bilgilendirmede bulunuldu. Programda nasıl başvuru yapıldığı, ön onayın ardından yapılması gerekenler ve bir yıl içinde izlenecek adımlar anlatıldı.

 

 

KOSGEB Elazığ Müdürü Şaban Yaşa, arge projelerinde geçen yıldan itibaren ikinci bir çağrı programı başlattıklarını dile getirdi. Müdür Yaşa ayrıca daha büyük ölçekli argelere destek vermek istediklerini belirtti.