Elaz─▒─č BelediyesiÔÇÖnin tarihi, turistik ve g├Âr├╝lmeye de─čer tabiat g├╝zelliklerini tan─▒tmak ve yerinde ke┼čfetmek amac─▒yla d├╝zenledi─či "K├╝lt├╝r ve ┼×ehir Turlar─▒" devam ediyor.

Elaz─▒─č Belediyesi’nin tarihi, turistik ve görülmeye de─čer tabiat güzelliklerini tan─▒tmak ve yerinde ke┼čfetmek amac─▒yla düzenledi─či "Kültür ve ┼×ehir Turlar─▒" devam ediyor. Bu kapsamda Elaz─▒─č Halk E─čitim Merkezi ö─čreticileri Erzincan’─▒n Kemaliye ilçesini gezme f─▒rsat─▒ buldu.

“B─░Z─░M ÇOK DER─░N VE YO─×UN B─░R KÜLTÜRÜMÜZ VAR”

Elaz─▒─č ┼čehir merkezinin yan─▒ s─▒ra ülkemizin tarihi ve turistik mekanlar─▒na yönelik gerçekle┼čtirilen Kültür ve ┼×ehir Turlar─▒ organizasyonunda eme─či olan Belediye Ba┼čkan─▒ Mücahit Yan─▒lmaz’a müte┼čekkir olduklar─▒n─▒ ifade eden Elaz─▒─č Halk E─čitim Merkezi Müdürü Kaz─▒m At─▒c─▒, ┼čehrin kültürünün tan─▒t─▒lmas─▒nda bu tür gezilerin çok önem arz etti─čini söyledi. At─▒c─▒, “ Elaz─▒─č Belediyesi ┼čehrin kültürünün tan─▒t─▒lmas─▒ konusunda gerçekten çok önemli çal─▒┼čmalar yap─▒yor. "Kültür ve ┼×ehir Turlar─▒" da bu çal─▒┼čmalardan sadece bir tanesidir. Mücahit Ba┼čkan bu tür organizasyonlarla ┼čehirleraras─▒ kültürün tan─▒t─▒lmas─▒na çok büyük katk─▒ sa─čl─▒yor. Elaz─▒─č Belediyesi taraf─▒ndan düzenlenen Kültür ve ┼×ehir Turlar─▒’na Elâz─▒─č Halk E─čitim Merkezimizin ücretli usta ö─čreticilerimiz ile birlikte kat─▒ld─▒k. Bizim çok derin ve yo─čun bir kültürümüz var gerçekten belediyemizde bu kültürün ya┼čat─▒lmas─▒ ve tan─▒t─▒lmas─▒ için çok güzel çal─▒┼čmalar yap─▒yor. ─░n┼čallah bu tür turlar─▒n devam─▒n─▒ bekliyoruz. Bütün emek verenlere te┼čekkür ediyorum.”

Geziye kat─▒lan Elaz─▒─č Halk E─čitim Merkezi usta ö─čreticileri ise yapt─▒klar─▒ konu┼čmada ┼čunlar─▒ ifade ettiler.

“Güzel bir etkinlik oldu. Belediyemizin gerçekten kültür etkinlikleri baya─č─▒ fazla buda çok ho┼čumuza gidiyor. Mücahit Ba┼čkan─▒m─▒z ba┼čta olmak üzere eme─či geçen herkese te┼čekkür ediyoruz.

 

BA┼×KAN YANILMAZ: “GEZ─░LERDEN GÜZEL TEPK─░LER ALIYORUZ”

Göreve geldikleri günden bugüne ┼čehrin geli┼čim ve de─či┼čimine önemli katk─▒lar sunduklar─▒n─▒ ifade eden Elaz─▒─č Belediye Ba┼čkan─▒ Mücahit Yan─▒lmaz ise aç─▒klamas─▒nda ┼čunlar─▒ söyledi:

“┼×ehrimizde gerçekle┼čtirdi─čimiz çal─▒┼čmalar─▒n yan─▒ s─▒ra Kültür ve ┼×ehir Turlar─▒ ile de hem┼čerilerimizi tarihi ve turistik yerleri görme imkan─▒na kavu┼čturuyoruz. Gezi turlar─▒m─▒z ile Harput, Palu, Sivrice, Keban’da bulunan tarihi ve turistik yerlerin yan─▒ s─▒ra geçti─čimiz hafta E─čil, bu hafta ise Kemaliye’ye gezilerimiz devam etti. Gezilere kat─▒lan hem┼čerilerimizden güzel sonuçlar al─▒yoruz. Gezi turlar─▒m─▒z─▒n belirli periyotlarla devam edece─čini belirtiyor, bu turlara kat─▒l─▒m sa─člayan hem┼čerilerimize te┼čekkür ediyorum.”