Maden İlçesi Kavak Köyü’nde 1. Kavurma Şenliği düzenlendi. Şenliğin geleneksel hale getirilmesi ve bölgenin kültürünün tanıtılması amaçlanıyor.

Maden İlçesi Bermaz Ovası Kavak Köyü’nde 1.Kavurma Şenliği düzenlendi.  Program İmam Aydın Kaçar’ın Kur'an-ı Kerim Tilaveti İle Başladı.

 

 

Avukat Hamza Seloğlu, köyün doğal ve tarihi güzellikleri olduğunu ancak bu değerlerinin bilinmediğini Bütün Türkiye’nin bilmesi adına şenliğin faydalı olacağını söyleyerek: “Güzel Kavak Köyü’nün ve Hazar köyü’nün bir mensubuyum. Çocukluğumuz, doğumumuz bu bölgelerde geçti. Köyümüzün gerçekten doğal güzelliği, tarihsel güzelliği bol olan içme suları sulama sularının yoğun olduğu bir bölge. Lakin bizim bu bölgemiz meslek hayatımızdan edindiğimiz izlenimler sonucu Elazığ da bile tanınmayan bir bölge olduğunu görüyoruz. Arkadaşlarımızla buraya geldiğimizde gerçekten böyle bir bölgenin Elazığ’da var olduğundan haberleri olmadığını anlıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

Hazar Kavak Köyü Muhtarı Muzaffer Kubat, şenliği geleneksel hale getirerek yöresel yemeklerin tanıtılmasını istediklerini dile getirdi.

 

 

Sanayici İş Adamı Feti Çevik festival ile birlikte unutulmaya yüz tutmuş pek çok geleneklerinin tekrar hayata geçirilebileceğini kaydetti

1. si düzenlenen şenliğin geleneksel hale getirilmesi amaçlanıyor.