• Dolar
  5.889
 • Euro
  6.5329
 • G. Altın
  294.85
 • T. Altın
  1990.5

O Eşsiz Görüntüler Bu Akşam Saat:21:00’de Kanal 23’te…

Kanal 23 ekranlarından her hafta perşmebe günü saat:21.00'de yayınlanan ve Elazığ’ın keşfedilmemiş yerlerini bulup, tüm dünyaya tanıtmak, görülmemiş yerleri izleyicilere aktarmak ve şehrimizin kültür ve turizm alanındaki gelişimine katkı sağlanması amaçlanan “Doğa İçin Keşfet Programı” bu hafta Keban’daydı.

5 kişilik ekip, Keban’da bulunan ve çok az kişinin bildiği bir yer olan Damlataş Mağarasını görüntüleyerek Kanal 23 izleyicilerine görüntüleri aktarmak üzere mağaraya girdiler. Mağaraya girmek her ne kadar tehlikeli de olsa, program ekibi bunu göze alarak mağaranın derinliklerine kadar inerek içeride çekim yaptılar. Fakat dışarıyla bir süre sonra irtibat kesildi ve program ekibinin mağarada mahsur kaldığı anlaşıldı. Bu ihbarı alan AFAD,UMKE, Jandarma, Emniyet ve İtfaiye ekipleri harekete geçerek,  6 saat süren çalışma sonrası ekibin tamamını sağlıklı bir şekilde kurtardı.

Bu olay Elazığ’ın yanı sıra Türkiye gündemine de oturarak ulusal basında geniş yer aldı.

O ekip,  korku ve heyecan dolu o anlarda mahsur kalmış olmalarına rağmen 5. bölüm çekimlerini tamamladılar.

Mağara içinin eşsiz güzelliğinin yer aldığı ve mahsur kalınan o anlarda 5 kişilik ekibin neler yaşadığının görüntülere an be an yansıdığı o program bu akşam saat 21:00’da kanal 23 ekranlarında izleyicisiyle buluşacak..

“Doğa İçin Keşfet” Programı 5. Bölümüyle, 22 Ağustos Perşembe günü (bugün) Saat:21.00’de Kanal 23 ekranlarında olacak.