"Meriç'ten Fırat'a Rumeli ve Harput Türküleri" Konserinin İkincisi, 22 Ekim Cuma Akşamı Saat 20.00’de Elazığ’da Gerçekleştirilecek.

"Meriç'ten Fırat'a Rumeli ve Harput Türküleri" konserinin ikincisi, Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği ve Kürsübaşı Topluluğu, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü işbirliğiyle 22 Ekim’de Elazığ’da düzenlenecek.

Daha önce Edirne’de dinleyicilerin beğenisine sunulan konser bu kez Elazığ’da saat 20’de Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi’nde yapılacak. Sanat Yönetmenliğini Yıldıray Öztürk’ün yapacağı konserde, Harput ve Rumeli yöresine ait eserler seslendirilecek.

 

 

Elazığ ve Edirne’den 10 sanatçının yer alacağı konserle ilgili konuşan Topluluk Müdürü Olcay Bürhan, iki kültürün kaynaşmasını hedeflediklerini kaydetti.

Müdür Bürhan; “Bu projemizle iki farklı kültürü bir araya getirerek bu kültürlerin eserlerini hem Edirne’de hem de Elazığ’da tanıtmayı hedefliyoruz. Böylece bu proje ile iki farklı kültürün musikisini yöre halkına sevdirerek ve onları doğruca aktarılmasını bu konserimizle sağlayacağız. Konserimize katılım ve desteklerinden dolayı Kültür ve Turizm Bakanlığımız Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğümüze, Elazığ Valiliğine, Elazığ Belediyesine ve Elazığ Belediye Başkanına bize verdiği desteklerden ötürü teşekkür ediyorum.” Dedi.

 

 

Öte yandan Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği ve Kürsübaşı Topluluğu, "Meriç'ten Fırat'a Rumeli ve Harput Türküleri" konserinin provalarını tamamladı.