• Dolar
  6.0882
 • Euro
  6.8195
 • G. Altın
  251.32
 • T. Altın
  1691.7

2019 Mart yerel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Prof.Dr. Bilal Çoban, yazılı bir açıklama yaptı. Çoban, Elazığ’ın en önemli sorun ve probleminin yatırımsızlık ve buna bağlı olarak işsizlik olduğunu belirtti.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde milliyetçi hareket partisi Elazığ Belediye Başkan adayı Prof.Dr. Bilal Çoban, yazılı bir açıklama yaptı.

MHP Elazığ Belediye Başkan Adayı Prof.Dr. Bilal Çoban, “10 yıldır bu şehrin girmedik sokağı, mahallesi, köyü, ilçesi ve beldesini bırakmamış bir kardeşiniz olarak ilin en önemli sorununun yatırım alanlarının kısıtlı olması nedeniyle işsizlik olduğunu görüyoruz.

İşsizlik çok sayıda sosyal problemi de beraberinde taşımakta ve şehir ülkemizin en mutsuz ilk on ili arasında yer almaktadır. Toplam nüfusumuzun yarısından fazlasını oluşturan kadınlarımızın tamamına yakını işsizdir.

Bu kardeşlerimizin istihdamın bir parçası olarak ev ekonomisine katkı sağlaması için yerel yönetimlerin elini taşın altına koyarak üretim, pazarlama ve satış altyapısını kurması gerekmektedir.

Bu konuda uzman ekibimizle çok önemli projeler hazırlayarak hem kadınların bulundukları mahallede hem de kendi evinde üretimin içinde yer almasını sağlayacak çok önemli projeler hazırlamış durumdayız.” dedi.

Çoban değerlendirmesinde, Türkiye İstatistik Kurumu’nun Temmuz 2018’de açıklamış olduğu raporda 15-24 yaş arası genç nüfusta işsizlik oranı 19,9 dur. Bu çok büyük ve ciddi bir sosyolojik sorun oluşturmaktadır. İlimiz maalesef işsizlikte Türkiye ortalamasının üzerinde yer almaktadır.

İş ve aş sağlayan aynı zamanda KOBİ’lerin önünü açan ve yatırım ortamını oluşturan bir yönetim anlayışı ile hizmet sağlayacaktır.” İfadelerini kullandı.

Ayrıca Çoban, belediye bünyesinde uluslararası boyutta bir proje ofisi kuracaklarını ve tabela ofisi olmayacağını söyledi.