• Dolar
  5.3647
 • Euro
  6.0674
 • G. Altın
  213.74
 • T. Altın
  1448.4

Elazığ Emniyet Müdürlüğü eski hizmet binası yerine ne yapılacağı uzun süre kamuoyunda tartışılmış ve 24 haziran seçimlerinden önce Elazığ’da bulunan adalet ve içişleri eski bakanı Mehmet Ağar’ın yıkılan emniyet müdürlüğü hizmet binası yerine millet bahçesi yapılmasının uygun olacağı yönünde görüş belirtmesi üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 17 Haziran’daki yeni kapı mitinginde Elazığ’a Millet Bahçesi Projesinin kazandırılacağı müjdesini vermişti.

Elazığ Emniyet Müdürlüğü eski hizmet binası yerine ne yapılacağı uzun süre kamuoyunda tartışılmış ve 24 haziran seçimlerinden önce Elazığ’da bulunan Adalet ve İçişleri eski Bakanı Mehmet Ağar’ın yıkılan Emniyet Müdürlüğü hizmet binası yerine Millet Bahçesi yapılmasının uygun olacağı yönünde görüş belirtmesi üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  17 Haziran’daki yeni kapı mitinginde Elazığ’a Millet Bahçesi Projesi'nin kazandırılacağı müjdesini vermişti.
Bilindiği gibi daha önce millet bahçesi yapılacak iller Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından belirlenmiş ve projelendirme çalışmalarına başlanmıştı, Elazığ ise millet bahçesi yapılacak iller arasına sonradan dahil edilmişti.
TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan ile görüşen AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, söylentilerin spekülasyon içerikli asılsız ifadeler olduğunu belirterek şunları söyledi: “Öncelikle şunu belirteyim, seçim öncesi süreçte gündeme taşıdığımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a izah ettiğimiz Millet Bahçesi Projemizde her hangi bir aksama ya da değişiklik söz konusu değildir. Hemşehrilerimiz rahat olsunlar, Millet bahçemiz Cumhurbaşkanımızın talimatı ile şehrimize kazandırılacaktır. Ortada bir yanlış anlaşılma söz konusudur, Elazığ’ın sonradan dahil edildiği Millet Bahçeleri projesinde, daha önceden yapılmasına karar verilen ve projelendirme çalışmaları devam eden iller için ödenek ayrılması ve ihale sürecine girilmesi söz konusudur.
Elazığ’ımıza yapılacak olan Millet Bahçesi Projesi henüz çok yeni ve projelendirmesi tamamlanmamış bir taslak durumundadır. Projesi tamamlanan illerimiz dışında Millet Bahçesine dönüştürülmek üzere projesine başlanması planlanan yerler şunlardır;  İstanbul Atatürk Havalimanı, İstanbul Pendik, İstanbul Esenler, Ankara Atatürk Kültür Merkezi, Ankara Gölbaşı, Elazığ ve Konya ilimizdir. Kaldı ki, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği söz üzerinden böylesine anlamsız bir spekülatif durum yaratma çabasında olanları da anlamakta güçlük çekiyorum. Ben değerli hemşehrilerime tekraren ifade etmek istiyorum, Elazığımıza Millet Bahçesi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile kazandırılacaktır ve projesi için çalışmalarına başlanacaktır, ilan edilen iller projeleri tamamlanan ve ihale aşamasına gelmiş illerdir.”