• Dolar
  6.8555
 • Euro
  7.7862
 • G. Altın
  399.18
 • T. Altın
  2704.2

AK Parti Elazığ Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyon Üyesi Zülfü Tolga Ağar, Maden ilçesinde heyelan riski taşıyan bina ve iş yerlerinin tahliyesi ile ilgili bir açıklama yaptı,

AK Parti Elazığ Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyon Üyesi Zülfü Tolga Ağar, Maden ilçesinde heyelan riski taşıyan bina ve iş yerlerinin tahliyesi ile ilgili bir açıklama yaptı,

Bilindiği üzere İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından hazırlatılan Maden ilçesi Camiikebir Mahallesi'ndeki aktif ve olası heyelan alanlarının Jeolojik-Jeoteknik Değerlendirme Raporuna istinaden İçişleri Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda Maden ilçesinde heyelan riski bulunan afete maruz alanlarda kalan 278 konut ve 232 iş yeri tahliye edilmişti.

Konuyla ilgili AK Parti Elazığ Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyon Üyesi Zülfü Tolga Ağar’ın açıklaması ise şu şekilde:

“Gerek kültür ve turizm anlamında önemli bir yere sahip ve gerekse kaynaklara göre bakırın ilk kez M.Ö. 7000-8000 yılları arasında bu bölgede bulunarak işlenmiş olduğu, yani tarihi böylesine eskiye dayanan Elazığımızın güzide İlçelerinden Maden’imizde heyelan riski nedeniyle halkımızın sağlığı ve güvenliği nedeniyle tahliyeler başlamış olup devam etmektedir. Bu kapsamda tahliye edilen vatandaşlarımıza Elazığ Valiliğimizin koordinesinde barınma yeri temini ve kira yardımı gerçekleştirilmektedir. Devletimiz bu süreçte hiçbir vatandaşımızı asla mağdur etmeyecektir. Bizler de konuyu yakından takip ederek hassasiyetle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. 

Halkımızın sağlığı ve güvenliği açısından bu kararı alınma sürecini yakından takip ettiğimizi ve vatandaşlarımızın kesinlikle rahat olmalarını ve tüm hemşerilerimizin her zaman sağlık ve güvenliği için gayretli çalışmalar sürdürdüğümüzün bilinmesini istiyorum.”