Seçim bölgesi Elâzığ’a gelen Ak Parti Milletvekili Sermin Balık, Arıcak İle Üçocak, Erimli Ve Bükardı beldelerinde vatandaşlarla ve muhtarlarla buluştu. Balık, Türkiye’de yaşanan ekonomik krizin hep birlikte aşılacağını söyledi.

AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık, ilçe ve belde ziyaretlerini sürdürüyor. Milletvekili Sermin Balık, Arıcak ilçesi ve beldelerinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Milletvekili Balık ilk olarak Arıcak AK Parti İlçe Teşkilatını ziyaret etti.

Arıcak Belediye Başkanı Ferit Yıldırım, yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Milletvekili Balık, Ak Parti hükümetinin son 20 yılda Arıcak’ta önemli yatırımlara imza attığını söyledi. Balık, “ Çok Kıymetli hemşerilerim hakikaten hem belediye başkanımız hem ilçe başkanımız yapılan yatırımları, yaptıklarımızı anlattılar. 20 Yılda ki bunun son 10 yılında hakikaten Arıcak da çok güzel işler yaptık çok güzel yatırımlar yaptık. Burada hastane bir hayalken biz hastaneyi gerçekleştirdik, gençlik merkezi, sahalar, yollar, yatırımlar hakikaten bunlar hayalken bugün gerçekleşti. Allah’ın izniyle, inşallah Arıcak için çok daha iyilerini çok daha güzellerini hayal ediyoruz. Emin olun ki bunları da yapma gayreti içindeyiz ve yapacağız” dedi.

Milletvekili Sermin Balık, en önemli yatırımı insana yaptıklarını dile getirdi. Balık, “ Teşkilatlarda parti kurulduğundan bugüne olanları da görüyorum. O günden bugüne birlikte yol yürüdüğümüz insanları da görüyorum. 20 yılda çok şey değişti Türkiye’de. Biz iktidara geldiğimiz de memurun maaşını ödeyemeyen bir Türkiye’den hakikaten refah seviyesi yüksek ilçelerine, beldelerine hastane yapabilen, yol, su, elektrik problemleri çözülmüş bir Türkiye’ye geldik. En önemli yaptığımız şey biz insana yatırım yaptık. Evet, yollar yaptık insanları birleştirdik, havaalanları yaptık, su sorununu çözdük, hastaneler yaptık ama en önemli yatırımımızı biz insanlarımıza yaptık. Özellikle dezavantajlı vatandaşlarımıza engellilerimize, yaşlılarımıza, okuyanımıza, okumayanımıza, esnafımıza her konuda destek olmaya çalıştık.

 

 

Balık, dünyanın ekonomik kriz yaşadığını ve Türkiye’nin de kendini krizin içinde bulduğunu vurguladı. Sermin Balık, “Dünya global büyük bir kriz içinde. Bütün dünya pandeminin etkisi altında, bütün dünya bir kapanma yaşadı bununla birlikte Türkiye de yaşadı. Dünyada yıkılmaz denilen süper güçler, büyük güçler sağlık sistemine parayla bile erişemezken, parayla bile sağlık hizmetini vatandaşlarına veremezken biz ülkemizde ilçesinden beldesine her yerdeki vatandaşımıza sağlık hizmetini tamamen ücretsiz verdik. İşte hiç yıkılmaz denilen ülkelerde insanların sokakta öldüğünü görürken cenazelerini toplu mezarlara gömdüklerini görürken ülkemizde elhamdülillah bu pandemiye rağmen biz bunu yaşamadık. Bu da 20 yılda sağlık sistemine yaptığımız yatırımın geri dönüşüdür. Hastaneler yapıldığında ne gerek var denildi. Elazığ’a Şehir Hastanesi yapıldığında bu kadar büyük hastaneye gerek var mıydı denildi ama biz deprem sonrası hem pandemi de Elâzığ da sağlık alanın da hiçbir sıkıntı yaşamadık vatandaşlarımızın tamamına ücretsiz hizmet verebildik” ifadelerini kullandı

 

AK Parti Milletvekili Sermin Balık, Türkiye’nin üzerinde ekonomik oyunlar oynandığını ifade etti. Balık,” Ülkemizin üzerinde ekonomik çok büyük oyunlar oynanıyor. Biz bu oyunu bugüne kadarkileri bozduğumuz gibi halkımızla, milletimizle yine bozarız. Bizim için önemli olan bundan vatandaşlarımızı zararsız çıkarmaktır. Allah’ın izniyle bundan da biz Türkiye’yi zararsız çıkarmanın derdindeyiz.

Sermin Balık AK Parti İlçe Teşkilatında, muhtarlarla da buluşarak talepleri dinledi.

Sermin Balık ve beraberindekiler daha sonra Arıcak Belediyesi’ne geçerek, Başkan Ferit Yıldırım’dan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Ak Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık Daha sonra Üçocak, Bükardı ve Erimli Belediye Başkanlıkları ile Ak parti Belde Başkanlıklarını ziyaret ederek bilgi aldı.