AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nin yapım süreci ve kullanım verilerini paylaştı. Verilere göre Hastanede 2022 yılında 1.853.858 hasta muayene olurken, 34.113 ameliyat gerçekleşti. 2022 Yılı Ortalama Yatak Doluluk Oranı ise 74,1 oldu.

Milletvekili Bulut Elazığ’ın bölgede sağlık sektörünün öncüsü olduğunu söyleyerek: “Şehir Hastaneleri Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyonunu ve liderliğini en iyi yansıtan projelerin başında geliyor. Özellikle pandemi sürecinde şehir hastanelerinin ne kadar değerli yatırımlar olduğunu yakından müşahede ettik. Şehrimizin hastanesi Türkiye’nin ilk hastanelerinden. Hastanemiz tamamlandı. Dış cephede sözleşmeye uygun olarak iyileştirmeler yapılıyor. Dış cepheden doğacak hiçbir maliyeti devlet ödemeyecek müteahhit firmanın yükümlülüğünde. Onlar da dış cephede büyük oranda işlerini tamamladılar. Şehir hastanesinin yapım süreci bizim milletvekilliğimizden önce başladı. Yer tespiti dahil ilk yapım süreçlerinde biz milletvekili değildik. O dönem böylesine büyük bir projeye destek veren herkesi tebrik ediyorum. Şehir hastanesinin ilerleyen yapımı süreçlerinde biz milletvekili olduk. Hastaneyi bir an önce hizmete almak için bayrağı devir aldık. Tüm aksamalar da sağlık bakanımızla birlikte çalıştık. Şehir hastanesi yapılmayacak yarıda bırakılacak, vazgeçtiler vb. gibi bir sürü gereksiz ve asılsız sözü geride bırakarak projeyi tamamladık. Bugün Elazığ bu hastane vesilesiyle bölgede sağlık sektörün öncüsü.” Dedi.

 

 

Şehir Hastanesi’nin verilerini paylaşan Milletvekili Bulut 2022 yılında hastanede toplamda 1.853.858 kişinin muayene olduğunu söyledi.

Metin Bulut: “Hastanemiz açıldığı günden bu güne tüm yönetim ve inşaa süreçlerinin içindeyiz. Hastanemizin altyapı ihtiyaçlarını giderip güçlendirmek için milletvekili arkadaşlarımızla birlikte çalışıyoruz. Özellikle  hastane yönetimimizle sürekli irtibat halindeyiz, birlikte uyum içinde çalışıyoruz. Bilindiği üzere Şehir Hastanemiz toplam 1038  yatak kapasitesine sahiptir. Toplamda 227 adet poliklinik odası bulunmaktadır. Hastanemizde 35 ameliyathane bulunmaktadır. Hastane kampüsünde Adli Psikiyatri Hastanesi (YGAP) bulunmaktadır. Ayrıca, Hastane kampüsünde Tutuklu Adli Psikiyatri ünitesi bulunmaktadır. Şehir Hastanemiz tam donanımlı teknik yapıya ve güçlü bit fiziki alt yapıya sahiptir. Şehir hastanemiz kurulduğu günden bu tarafa kapasite verimliliğini arttırarak hizmet sunuyor. Özellikle Prof. Dr. Erol Keleş Hocanın ve ekibinin çalışmaları ciddi mesafeler almamızı sağladı. Şehir Hastanemizin başarı grafiği sürekli ve istikrarlı bir şekilde büyüme yönünde.

Hastanede 2022 Yılı Toplam Muayene Sayısı: 1.853.858

2022 Yılı Toplam Ameliyat Sayısı: 34.113

2022 Yılı Ortalama Yatak Doluluk Oranı: 74,1

23.01.2023 toplam müracaat sayısı: 10.276

23.01.2023 Toplam Muayene Sayısı: 9.799

23.01.2023 Toplam Ameliyat Sayısı: 120

23.01.2023 Yatak Doluluk Oranı: 84,9

Yukardaki bu rakamlar hastane başarı seviyesini yansıtıyor. Eldeki veriler sağlıktaki büyük başarının katlanarak devam edeceğini gösteriyor.” İfadelerini kullandı.