• Dolar
  7.4294
 • Euro
  8.982
 • G. Altın
  412.30
 • T. Altın
  2847.5

24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen depremin 1. Yıl dönümünde AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut ve Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları açıklamalarda bulundular.

24 Ocak tarihinde meydana gelen depremin yıl dönümü neticesinde Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Elazığ’a geldi. Elazığ’da çeşitli temaslarda bulunan Bakan Kurum Bizmişen’de yaptığı incelemelerin ardından açıklamalarda bulundu.

 

 

Bakan Kurum’un ardından açıklama yapan AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut; ‘‘Bugün tabi farklı duygular içerisindeyiz. Tam depremin üzerinden 1 yıl geçti. Bugün 24 Ocak 2021 birkaç saat sonra yani 20.55 sularında olmuştu deprem. Tabi böyle olunca da bir duygu karmaşıklığı içeresindeyiz. Ama Allah’a hamd olsun ki dün yıkılan binaların önünde ekiple birlikteydik. Bugün yapılan, bitmiş teslim edilmiş binaların önünde bu konuşmayı yapıyoruz. Tabi bu güçlü devlet olmanın bize getirmiş olduğu bir şey ve yine şükür ediyoruz ki bu kadar güçlü devletimiz var. Canı yanan bir toplumun can kaybını gidermek mümkün değil ama mal kaybını en kısa sürede teminat altına alabilmiş güçlü bir iktidara sahibiz. Daha bir yıl geçmesine rağmen bugün yaklaşık 8 bin tane konutumuz teslim aşamasına gelmiş. 3 bin tanesi teslim edilmiş yaklaşık birkaç ay sonrada 20 bin tane konutun hepsinin teslim edileceği hummalı bir çalışma başlatılmış. Ben bundan dolayı Sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bakanlarımıza da çok teşekkür ederim.”dedi.

 

 

Daha sonra açıklamalarda bulunan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ise; ‘‘yetkililer gerçekten hummalı bir çalışma ortaya koydular. Konutların 6. ayda 7. ayda teslimleri başladı. İnsanlar sekizinci aydan sonra konutlarına taşınmaya başladı. Ve inşallah geri kalan kısımlarda birkaç ay sonra teslim edilecek. Elbette ki eksiklikler oluşacak elbette ki ufak tefek sıkıntılar olacak. Çünkü çok kolay bir şeyden bahsetmiyoruz. Çok büyük bir organizasyondan bahsediyoruz yaklaşık 20 bin tane konutun yapılmasından bahsediyoruz. Bu da 100 bin nüfus demek. Elazığ’da yeni bir şehir inşa edildi ve çok kısa zaman içerisinde inşa edildi. Burada herkesin çok büyük emeği oldu. Belediye başkanımız yanımızda kendilerine de çok teşekkür ediyoruz. Elazığ belediye çalışanlarına çok teşekkür ediyoruz onlarda hummalı çalışmanın bir parçası oldu. Milletvekili arkadaşlarımıza sayın valimize bu konuda bütün Elazığ halkına çok teşekkür ediyoruz. Biz bunun üzerinden hep birlikte geldik birlikte mücadele ederek geldik. Rabbim tekrar yaşatmasın” ifadelerini kullandı.