• Dolar
  7.4294
 • Euro
  8.982
 • G. Altın
  412.30
 • T. Altın
  2847.5

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, okulların ara tatile girmesinin ardından öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Gürtürk öğrencilerin bol bol okumalarını önerirken, yüz yüze eğitimle ilgili düşüncelerini de aktardı.

İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencileri için ara tatil heyecanı başladı. İlköğretim ve Ortaöğretim öğrencileri geçtiğimiz hafta Cuma günü online karnelerini alarak ara tatile başlamıştı.

İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk öğrencilere yarıyıl mesajı vererek, tatilde bol bol okumalarını önerdi.

Müdür Gürtürk ‘’Ben özellikle bugünde buradayız özellikle üç haftalık sömestr tatiline girdik. Özellikle öğrencilerimiz biliyorsunuz uzaktan eğitim oldukları için tableti, televizyonu, bilgisayarı iletişim araçlarını çok kullandılar. Onlarda da artık bir bıkkınlık oldu. Özellikle biz bu tatil sürecinde öğrencilerimizden ve velilerimizden istirhamımız okusunlar, yazsınlar, günlük tutmaya devam etsinler.

Öğrencilerimiz ev işlerinde anne babalarına yardımcı olmaları değişik işler yapmaları küçük el kaslarının gelişmesi için küçük işler yapmalı dikiş dikmeleri özellikle evde anne ve babalarına temizlik konusunda yardımcı olmaları ve mutlaka bir enstrüman çalma girişiminde bulunmaları bizim de uzaktan eğitim olarak da bu tür çevrimiçi çalışmalarımız var.

 

 

 

 

 

 

Tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize iyi tatiller diliyoruz tatilleri doya doya geçirsinler.’’ dedi.

Gürtürk öte yandan, yüz yüze eğitimle ilgili düşüncelerini de aktardı.

Gürtürk ‘’Burada yine bilim kurulunun vereceği karar önemli ama temennimiz en yüksek bakanlık olarak da bizde il yerel olarak da açılması yönünde en azından seyreltilmiş olarak.  Biliyorsunuz seyreltilmiş olarak eğitimlerimize başladık. Her geçen günde vakalar azalıyor. Büyük ihtimalle önce seyreltilmiş olarak daha sonra tüm sınıflarda açılmasını planlıyoruz.’’ İfadelerini kullandı.

Kanal 23 Televizyonu’nu ziyaret eden Müdür Gürtürk son olarak, Genel Yayın Yönetmenimiz Arif Çakmak’a başarı temennisinde de bulundu.

Müdür Gürtürk ‘’Gerçekten Kanal 23 eğitimin içinde olan destek veren katkı sunan her zaman güzel çalışmalar yapan ulusal kanallarımızdan birisi.’’ şeklinde konuştu.