• Dolar
  6.8223
 • Euro
  7.5691
 • G. Altın
  379.23
 • T. Altın
  2155.8

Kovancılar Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Kariyer Günleri” kapsamında MUBİAD Derneği Başkanı Prof. Dr. Ömer Atalar, “Milli Şahsiyet Sahibi Gençlik” konulu söyleşi gerçekleştirdi.

Kovancılar Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Kariyer Günleri”  kapsamında MUBİAD Derneği Başkanı Prof. Dr. Ömer Atalar, “Milli Şahsiyet Sahibi Gençlik” konulu söyleşi gerçekleştirdi.  Yoğun katılımın olduğu Kariyer Günleri programında Münevver Bilim İnsanları ve Akademisyen Derneği Başkanı Prof. Dr. Ömer Atalar,

“Şu anda Akdeniz’de yaklaşık 12 ülkenin donanması var. Savaş sınırlarımızın dibinde. Uzun yıllardır süren bir medeniyet savaşının içerisindeyiz. Savaş iki boyutludur; biri topla tüfekle yapılan savaş, diğeri ise medeniyet savaşı. İşte bize çizdikleri hedefte, batılılaşma. Neden batılılaşalım? Anadolu çocuklarıyız. Biz bu topraklarda kalacağız.” diye konuştu.

 

 

“Biz birbirimizle savaşmaktan kafiri göremiyoruz”

“Bu topraklara bir fitne tohumu atıldı. Bizler ilk önce Türk, Kürt, Arap olarak bölündük. Ardından aşiretlere ayrıldık ve son olarak da aile içinde bölünmelerimiz oldu. Bizleri bin parçaya ayırdılar. Bu parçalanmışlıklardan sonra biz birbirimizi öldürmeye başladık. “Biz birbirimizle savaşmaktan kafiri göremiyoruz. Peki ölenler kim? Ölenler yine bu coğrafyanın çocukları.”