Elâzığ’ın örnek mahallelerinden biri olan Doğukent Mahallesi’ne 2 yeni okul yapılacak. Doğukent Mahalle Muhtarı Muhammed Coşkun, biri ortaokul, biri de lise olmak üzere 2 yeni okulun yakın zamanda ihalesinin yapılacağını belirterek, eğitim sorununun çözüleceğini söyledi.

Elazığ’ın doğu yakasında bulunan ve 1990’lı yılların başlarında kurulan Doğukent Mahallesi, Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nin açılmasıyla birlikte nüfusu artan mahallelerin başında geliyor.

Hastane ile birlikte insan sirkülasyonunun yoğunlaştığı mahalle de ihtiyaçların artmasıyla birlikte yerel yönetimler yaptığı çalışmalarla Doğukent’i örnek bir mahalle haline getiriyor.

Doğukent Mahalle Muhtarı Muhammed Coşkun, her geçen gün artan ihtiyaçların çözümü noktasında ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini söyledi.

 

 

COŞKUN: “2 YENİ OKUL YAPILACAK”

Muhammed Coşkun, mahallenin eğitim sorununun çözümü noktasında yerel ve merkezi yönetimle birlikte 2 yeni okulun yapılacağını söyledi. Coşkun, “2 tane okul yani 1 lisemiz ve 1 ortaokulumuz. 32 derslik ortaokulu ve 24 derslik bir lise okulumuzun projesi tamamlandı yakın bir sürede ihalesi gerçekleştirilecek. Tabi mahallemiz hastane ile birlikte çok ciddi bir göç aldı bununla birlikte bizin en büyük sıkıntılarımızdan biri olan okul sıkıntısını da çözmüş olacağız” dedi.

COŞKUN: “DOĞUKENT’İMİZİ HAK ETTİĞİ YERLERE TAŞIYACAĞIZ”

İhtiyaçlar doğrultusunda sorunların çözümü noktasında çalışma yaptıklarını ifade eden Muhammed Coşkun, nisan ayı ile birlikte altyapı çalışmalarının başlayacağını sonrasında ise üst yapı çalışmaları ile birlikte Doğukent’in örnek bir mahalle olacağını kaydetti. Coşkun, “Vatandaşlarımızın bize birandan sitemleri geldiği zaman örneğin yollarla, kaldırımlarla alakalı daha güzel kaldırım, yol olabilir ama bu önümüzdeki Nisan ayı itibariyle alt yapı çalışması gerçekleştirileceği için bu yıl o kadar yol ve kaldırım işlerine girmedik çünkü önümüzdeki yıl komple kaldırımlarımızda, yollarımızda dağılacak. Bunun akabinde Doğukent’imize daha güzel kaldırımlar ve yollarla Doğukent’imizi hak ettiği yerlere taşıyacağız. Bununla birlikte bizim 2 tane karaçalı çalışmamız vardı onların tadilatını gerçekleştirdik yeni, mahallemize yakışacak karaçalıya kavuşturduk. Bunlar muhtarla değil de muhtar bir aracıdır, muhtar devlet ile vatandaş arasında bir köprüdür. Biz bunları yetkili yerlerden talep ediyoruz, yetkili kurumlarda sağolsun Belediyemiz, Valiliğimiz bunlarla beraber çalışma gerçekleştiriyoruz biz talep ettiğimiz doğrultuda hizmetlerde geliyor ben bu bağlamda kendilerine çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.