Hicret Mahallesi Muhtarı Murat Gülbasan, mahallerinde okul eksikliği olduğunu ifade ederek, yetkililerden okul talebinde bulundu.

Hicret mahallesi muhtarı Murat Gülbasan, mahallesinde bulunan sorunları değerlendirdi.

“MAHALLEMİZDE BİR OKULUMUZ VAR İKİ İSMİ BİRDEN TAŞIYOR”

Mahallelerinde ortaokul olmadığını ifade eden Muhtar Gülbasan, ilkokullarının hem ilkokul hem de ortaokul olarak eğitim verdiğini söyledi. Gülbasan, “Mahallemizde bir okulumuz var iki ismi birden taşıyor. Normalde 17 Kasım İlköğretim Okulu diye geçiyor burada ortaokul olmadığı için Şehit Nadir İpek Ortaokulu hem ilkokul hem ortaokul olarak kullanıyoruz. Biz bunu defalarca gündeme getirdik. Milli Eğitime ait 2 tane 5 bin metre arazi mevcut biz bunu defalarca söylememize rağmen ilkokulla ortaokul aynı binada. Okula bakarsınız 2 tane levha var aynı binada. Birinde 17 Kasım İlköğretim Okulu diğerinde Şehit Nadir İpek Ortaokulu yazıyor aynı binada. Bu neden den dolayı aileler sıkıntı yaşıyor. İlkokul 1. Sınıf öğrencileriyle Ortaokul son sınıf öğrencileri iç içe eğitim alıyor. Bizim defalarca söylememize rağmen burada bir okul yapılmadı” ifadelerini kullandı.

 

 

“BİRÇOK HAYIRSEVER SAHİBİ VAR OKUL YAPMAK İSTİYOR, BİR YER GÖSTERİN”

Eğitime destek verilmesi gerekiyor diyen Gülbasan, yetkililerden mahallerine okul yapılması talebinde bulundu. Gülbasan, “Benim mahallemde 500-600’e yakın öğrenci var hepsi bir binada 2 tane levha var orada biri ilkokul diğeri ortaokul. Yerinizde var bir sürü hayırsever sahibi var okul yapmak istiyor. Bir yer gösterin. Anaokulumuz harabe diye sosyal tesiste sınıf açtım oraya getiriyorlar. Bunlarda Halk Eğitim destekliyor diye açabildik” dedi.