• Dolar
  6.7788
 • Euro
  7.6688
 • G. Altın
  366.57
 • T. Altın
  2491.3

Necip Güngör Kısaparmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde ‘’Mesleki Ve Tekniki Eğitime Bakış’’ adlı program düzenlendi.

Programa İl Şube Müdürü Metin ÖZGEN, Eğitim-Bir-Sen Elazığ Şube Başkanı İbrahim BAHŞİ ve ilimizdeki meslek lisesi müdürleri katıldı.

 

 

Programın açılış konuşmasını yapan Metin ÖZGEN; ‘’Milli Eğitim Bakanlığı 2023 eğitim vizyonu kapsamında ‘Mutlu Çocuk Güçlü Türkiye’ sloganıyla Mesleki Ve teknik Genel Müdürlüğü olarak mesleki ve teknik eğitime atfedilen değeri artırmak ve iş gücü, iş istihdamını güçlendirmeyi amaçlayan bir proje geliştirildi. Bu proje kapsamında mesleki ve teknik eğitime atfedilen değerin verilmemesi gerçekten ülkemizin kanayan yaralarından bir tanesi. 2023 vizyon belgesi ile gerek bakanlığımız gerek mesleki ve teknik müdürlüğü çok büyük çalışmalar yapmakla birlikte öğrenci sayısını artırmak için değerli çalışmalar yapacaktır’’dedi.

 

 

Açılış Konuşmasının ardından sözü alan Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı İbrahim BAHŞİ; ’’Her yıl eğiteme bakış değerlendirme ve izleme raporu hazırlıyoruz bir analiz yaparak eğitiminin tomografisini çekiyoruz. Türkiye’de eğitimin bütün kademelerini baştan sona analiz yaparak raporu sayın bakanımıza veriyoruz. Buradaki amaç eğitime nasıl katkıda bulunabiliriz neleri geliştirebiliriz ’’dedi.

 

 

Program sonunda Metin Özgen Ve İbrahim BAHŞİ birbirlerine eğitime bakış kapsamında Eğitim-Bir-Sen tarafından çıkarılan Odak Analizi ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından çıkarılan 2023 Eğitim Vizyonu dergilerini hediye ettiler.

 

HABER: MİRAÇ KARAPINAR