13 Ekim Dünya Afet Risklerinin Azaltılması Günü kapsamında; Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonunda itfaiye, UMKE ve AFAD personelinin katılımı ile İsmetpaşa ilkokulunda tatbikat gerçekleştirildi.

Elazığ’da Ulusal Medikal Kurtarma, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve itfaiye ekiplerince İsmetpaşa ilkokulunda "13 Ekim Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü" dolayısıyla deprem tatbikatı yapıldı.

Tatbikatta senaryo gereği meydana gelen deprem ve yangında 3 öğrenci okul içerisinde mahsur kalarak yaralandı.

 

 

 

 

 

 

 

Kısa sürede olay yerine gelen ekipler, yaralıların yerini tespit ederek, çalışmalar başlatıp yaralıları çıkardı. Gerçeğini aratmayan tatbikat başarılı bir şekilde tamamlandı.

 

 

 

 

 

 

 

İsmetpaşa İlkokulu Müdürü Mesut Karabulut, çalışmalarından dolayı tüm kurumlara teşekkür etti.

İsmetpaşa İlkokulu Müdürü Mesut Karabulut ‘’ 31 öğretmen 550 öğrenci bu etkinliği izledi başta AFAD’a, UMKE’ye, Sağlık İl Müdürlüğüne, İtfaiye Müdürlüğüne ve aynı zamanda bizim milli eğitim personelimizin sivil savunma bölümüne hepinizin huzurunda teşekkür ediyorum, emeği geçen herkese saygılar sunuyorum.’’ Dedi.

 

 

 

 

 

 

 

UMKE Elazığ Sorumlusu Yalçın Öngören, tatbikatın başarıyla tamamlandığını belirti.

UMKE Elazığ Sorumlusu Yalçın Öngören ‘’Bizde buraya iki UMKE ekibi ve bir 112 ekibi olarak katıldık. Buradaki tatbikat gereği İsmetpaşa İlköğretim okulumuzda üç tane yaralı alındı. Biri AFAD ekiplerimiz tarafından 112 ile nakli sağlandı. UMKE ekiplerimiz her biri bir yaralı aldı. Ayriyeten oluşan yangın senaryo gereği yangında da ilimiz belediyemize ait İtfaiye müdürlüğü tarafından itfaiye ekipleri arkadaşlarımız tarafından müdahalesi yapılarak 112 ile hastanelere sevki sağlandı. ‘’ ifadelerini kullandı.