Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Rehberlik ve Araştırma Müdürlüğü kentteki özel eğitim uygulamalarının iyileştirilmesi için bir proje başlattı. Proje ile kent genelinde 500 eğitimciye, eğitim verilecek

Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın hibe programları kapsamında yürüttüğü programlar arasında yer alan bütünleştirici Eğitim için özel eğitim hizmetlerinin kalitesinin arttırılması hibe programına Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı rehberlik ve araştırma müdürlüğü başvuruda bulundu. Özel Eğitim Hizmetlerinde öğrenme ortamlarının geliştirilmesi adlı proje kabul edildi. Projenin tutarı ise 159 bin Euro.

 

 

Proje kapsamında yer alan 10 eğiticinin yetiştirilmesi faaliyeti gerçekleştirildi. Böylece 10 öğretmen özel eğitim ile ilgili 60 saatlik bir programla eğitime tabi tutulacak. Farklı üniversitelerden katılan akademisyenlerden eğitim alınacak. Ardından eğitim alan 10 eğitimci Elâzığ’da bulunan 500 öğretmeni özel eğitim ile ilgili eğitim verecekler. Böylece özel eğitim gerektiren çocukların ve ailelerin öğrenme ortamları geliştirilmiş olacak.

 

 

Elazığ Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Bekir Erol,  böylesi bir proje içerisinde yer almaktan dolayı gurur duyduğunu aktardı.

 

 

 

Elazığ’a katılımcılara eğitim vermek için gelen Sakarya Üniversitesi Özel Eğitim Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Ahmet Fidan, böylesi projelerin özel eğitim uygulamalarının iyileştirilmesi adına çok önemli bulduğunu aktardı.