• Dolar
  5.889
 • Euro
  6.5329
 • G. Altın
  294.85
 • T. Altın
  1990.5

Palu Kültür ve Dayanışma Derneği, gündeme ilişkin bir basın açıklaması düzenledi.

 

Dernek adına açıklamalarda bulunan Palu-DER Yönetim Kurulu Başkanı Fadıl Ülgen, Palu’nun tanınması adına görüş birliğine varıldığını söyledi. Ülgen açıklamasında şu sözlere yer verdi:

 

ÜLGEN: “PALU’NUN GELİŞİMİNDE EN ÖNEMLİ KONU: EĞİTİM VE TURİZM”

“Derneğimiz tarafından, ilçede bulunan 10 mahalle muhtarımız ve ilçemizin STK başkanları ile bir istişare toplantısı yaptık. Toplantı sonucunda, ilçemizin ekonomik, kültürel ve tarihi durumunu, eğitim ve sanat alanında daha tanıtılır olması için, siyasilere ve gerekli kurumlara iletilmesi için görüş birliğine vardık.

31 Mart yerel seçimleri sonucu, YSK’nın verdiği karar neticesinde Palu’da oluşan ayrışma ve siyasi çekişmeler bir an önce sonlanmalıdır. Bu konuda tüm siyasi çabanın gösterilmesini arz ediyoruz. Kovancılar ve Palu ilçelerinin ortak tasarladığı, hastane, adliye, arıtma tesisi, fen lisesi ve başka yapıların bir an önce hayata geçirilmesi için gerekli tüm adımları attık ve atmaya da devam edeceğiz.  Palu’nun gelişimi için en önemli konunun eğitim ve turizm olduğunun bilinciyle, bunu geliştirmek adına yapılan bütün çalışmaları destekleyerek, ilerleyen süreçteki çalışmalarımızı da kamuoyuyla tanışacağız”