• Dolar
  5.7961
 • Euro
  6.4141
 • G. Altın
  272.41
 • T. Altın
  1838.2

2 saat gecikmeyle Elazığ’a inen, İstanbul uçağının pilotları, “Çalışma süremiz doldu” diyerek, uçağın kalkmayacağını bildirdi. Saatlerdir, havalimanında bekleyen yolcular ise mağdur oldu.

Elazığ’dan İstanbul’a gidecek olan uçağın, bugün 13:50’de kalkması gerekiyordu. Anadolu Jet’e ait yolcu uçağının pilotları, çalışma sürelerinin dolduğunu ve uçuşu gerçekleştirmeme kararı aldıklarını söyleyerek, Elazığ’da bir otelde konaklamak üzere, havaalanından ayrıldılar.

 

 

“YARIM SAAT PİSTTE BEKLETTİLER”

Uçağın kalkmama kararının ardından mağdur olduklarını belirten yolculardan biri,

“Bize uçağın bir buçuk saat geç kalkacağı bildirildi. Biz de beklemeye başladık. Bizi piste aldıklarında, uçak indi, kapılar açıldı ve yolcular inince bizleri de uçağa aldılar. Kadın, erkek, hasta, çocuk demeden uçağın kapısında yaklaşık yarım saat beklettiler. Bu sürenin ardından bizi tekrar havaalanına çağırdılar ve uçuşun gerçekleşmeyeceğini söylediler. Ardından servislerle bizi evlerimize gönderdiler. Bu insanların içerisinde, rahatsız olup İstanbul’a gidenler var. Sınava girecek öğrenciler vardı, sınavlara giremeyecekleri için onlar da mağdur oldular. Bizler bugün burada mağdur olduk. Mağduriyetimizi de ilgili yerlere bildirdik. Yetkililerden, bu konunun sorumluları hakkında gerekli cezanın uygulanmasını bekliyoruz” diye konuştu.

 

 

“60-70 SENE ÖNCEKİ MANZARAYI YAŞADIK”

Bir başka yolcu ise,

“Bugün bizi mağdur ettiler, yakışmadı. 60-70 sene önceki manzarayı yaşadık. Biletimiz kesiliyor, paramız alınıyor ama ne bir anons var ne de haber veren biri. “Kalkmıyoruz, hadi çıkın gidin otellere” deniliyor. Bu şirkete yakışmadı. Üzüldük” dedi.

 

"BU FİRMA KAPTANIN EGOSUNU YENEMEMİŞTİR"

Bu olayın İstanbul ya da Ankara gibi bir şehirde yaşanması durumunda, buranın ayağa kalkacağını söyleyen yolculardan biri,

“Uçuşumuz, kaptanın egosu yüzünden iptal edilmiş durumda. 10-15 kişiyi uçağa bindirdiler ve kaptan da “Benden habersiz nasıl uçağa bindirirsiniz. Psikolojim bozuldu, bu uçağı kaldıramam” diyerek, bagajları dışarı çıkarttırıyor ve bizi otellere gitmeye mecbur ediyor. Elazığ’da yaşanan bu olay, buradaki yetkililerin de sıkıntısı. Bu firma da kaptanın egosunu yenememiştir” ifadelerini kullandı.