Büyük bir bölümü tamamlanan Pınarlar Caminin ibadete açılabilmesi için son eksiklerin giderilmesi gerekiyor. Pınarlar Cami yaptırma yaşatma derneği hayırseverlerden destek beklediklerini açıkladı.

Elazığ’da 2019 yılında yapımına başlanan Pınarlar Cami’nin yapımında sona gelindi.

Büyük bir bölümünün tamamlandığı ve Ramazan ayında ibadete açılması planlanan camide yapılacak son çalışmalar için hayırseverlerden yardım bekleniyor.

 

 

Pınarlar Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Cengiz Güneş, Camide yapılan çalışmaları dile getirirken Artık güçlerinin kalmadığını destek beklediklerini söyledi. Güneş, “Demişler ya güç kuvvete bağlı gerçekten biz güç olarak tükendik. Değerli Elazığlı iş adamlarından, değerli hayırseverlerden yeni gelen Sayın Valimiz Ömer Toraman Beyden kendisi bizim camimize bir ziyarette bulundu. Kendisi bize ümit verdi umudumuz olmuştur. Mutlaka kendisinin de bu işe el atmasını rica ediyorum. Değerli hocamız Elazığ Müftüsü Sayın Selamı Beye kendisine hürmetlerimi ve ellerinden öptüğümü söylüyorum” dedi.

Güneş, hayırseverlerin duyarlı olmasını istedi. Güneş, “Camimiz büyük bölümü bitmiş bulunmakta. Ufak tefek kaldı eksikliklerimiz var. Caminin alt halısı var, doğalgaz sistemi var, çevre düzenlemesi var. İki tane minarelerimizden bir tanesini hayır sahibi biri yaptı birtane eksiğimiz var. Bundan dolayı bütün hayırseverleri duyarlı olaya çağırıyorum” ifadelerini kullandı.