İslam Aleminde rahmeti ve bereketi bol "üç ayların" habercisi kabul edilen Regaip Kandili, idrak ediliyor. Regaip Kandili münasebetiyle İzzetpaşa Camisi’nde Mevlid programı düzenlendi.

İslam aleminde mübarek kabul edilen ve recep, şaban, ramazan aylarını kapsayan "üç ayların" habercisi Regaip Kandili idrak ediliyor.  Müslümanlar için büyük öneme sahip üç aylardan, recep ayının ilk perşembe gününü cumaya bağlayan gecesi idrak edilen Regaib Kandili, "rahmet ve mağfiret gecesi" kabul ediliyor. Tüm müminler bu gecede ellerini semaya kaldıracak, ülkemizin bekası, birliği ve bütünlüğü için dualar edecek, elleri semada buluşacak.

Regaip Kandili nedeniyle, Elazığ İl Müftülüğü tarafından İzzetpaşa Cami’nde mevlid programı düzenleniyor. Mevlid programı Kanal 23’te canlı olarak yayınlandı.

 

 

İl Müftüsü İrfan Üstündağ, Regaip Kandilini kutlayarak, dua etti. Mevlid, Kuran’ı Kerim tilaveti, kaside ve ilahilerle devam etti. Regaib Kandili nedeniyle düzenlenen mevlid, ellerin semaya açılarak dua edilmesiyle sona erdi.