Elazığ ve ülkemizin yerli ve milli teknolojide yükselen markası Roof Stacks Şirketi’nin yaptığı GoART uygulaması ve mobil oyunlar, TEKNOFEST’i ziyaret eden bakanların da ilgi odağı oldu. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, standı ziyaret ederek bilgi aldı.

TEKNOFEST’teki yerini alan ve ziyaretlerin ilgi odağı haline gelen Rood Stacks şirketinin yaptığı GoART uygulaması ve mobil oyunlar bakanlar tarafından da denendi.

GoART uygulamasının yer aldığı standın ziyaretçileri arasında Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da yer aldı.

 

 

 

 

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’da TEKNOFEST’in Türkiye’nin gururu olduğunu vurgulayarak, “TEKNOFEST Türkiye’nin gururu oldu ama en önemlisi gençlerimize azmederlerse ve derslerine konsantre olabilirse gelebilecekleri noktayı göstermesi açısından çok anlamlı oldu. Bugüne kadar şöyle bir imaj vardı; Türkiye birçok teknolojik konuda başka ülkelere muhtaç gibi bir imaj vardı. Gençlerimiz burada teknolojik aletleri gözlemleme ve deneyimle fırsatı buluyorlar. Bu da onlar açısından daha kalıcı ve inandırıcı oluyor” dedi.

 

 

 

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da standı ziyaret ederek uygulamalar hakkında bilgi aldı. Öte yandan Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş da GoART standını ziyaret ederek, uygulamalar hakkında bilgi aldı.