Elazığ Merkez Şahsuvar Köyünde Şehit 8’inci Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş ve silah arkadaşlarının anısına ağaçlandırma programı düzenlendi.

4 Mart 2021 tarihinde Bitlis’in Tatvan İlçesinden hareken eden helikopterin kaza kırıma uğraması sonucu şehit olan 8’inci Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş ve 10 askerimizin şehir olması sebebi ile Elazığ Merkez Şahsuvar Köyünde, Şehit Gazi Sendikaları Eğitim Genel Başkanı Tayyip Dalgın’ın Başkanlığında ağaçlandırma programı düzenlendi.

 

 

Düzenlenen programda konuşan Şehit Gazi Sendikaları Eğitim Genel Başkanı Tayyip Dalgın 8’inci Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş’ın şehit ve gazilerin her zaman yanında olduğunu belirterek, “ Devlet terbiyesi ile yetişmiş Osman Paşamız biz Şehit ve Gazi ailelerinin her zaman yanında olmuştur. Türkiye Gazi Ve Şehit Aileleri Vakfı Elazığ Şubesi ve Şehit Gazi Sendikaları olarak şehitlerimizin adını yaşatmak için şehit ve gazi ailelerimiz ile birlikte şehitlerimizin adını verdiğimiz fidanları hatırı ormanına diktik. Şehitlerimizin ruhları şad mekanları cennet olsun” dedi.