Azerbaycan’ın kurtuluşu için mücadele eden ve hayatının büyük bir kısmında Elâzığ’da yaşayan Şair Elmas Yıldırım anısına yazılan “Bir Vatandan Bir Vatana Elmas Yıldırım” adlı kitabın tanıtımı İstanbul’da yapıldı.

Azerbaycan’ın bağımsızlığına ve istiklaline ömrünü vakfeden ve bu uğurda ağır bedeller ödeyerek defalarca vatanından sürülen Azerbaycan’ın hürriyet şairi ve Türk Dünyasının “Boğulmayan Sesi” Elmas Yıldırım anısına Azebaycan Parlamentosu Milletvekili Ganire Paşayeva ile Doç. Dr. Faik Elekberli tarafından bir tarafından bir kitap yazıldı.

Şair Elmas Yıldırım’ın hayatının konu alındığı Bir Vatandan Bir Vatana Elmas Yıldırım adlı kitap Türk Edebiyatı Vakfında düzenlenen programla tanıtıldı.

Türk Edebiyatı Vakfı Başkanı Elazığlı Serhat Kabaklı, Şair Elmas Yıldırım’ın Elazığ için önemli biri olduğunu söyledi.

Elazığlı Eski İstanbul Milli Eğitim Müdürü Ömer Balıbey’de Yazar Elmas Yıldırım’ı unutmayarak vefa örneği sergileyen Türk Edebiyatı vakfına teşekkür etti.

Elazığ’ı çok sevdiğinin altını çizen Azebaycan Parlamentosu Milletvekili Ganire Paşayeva, Elazığ’ın Türkiye’deki Azerbaycan olduğunu söyledi.

Türk Edebiyatı Dergisi Genel Yayın Yönetmeni İmdat Avşar, Yıldırım’ın ölene kadar millet sevgisi ve kendi ideallerinden vazgeçmeyen bir şair olduğunu belirti.